105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Muzyczne Radio Music News

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1636451924

Rudna w pierwszej piątce najlepszych gmin dobrych do życia

Ranking przygotowała Polska Agencja Prasowa


Gmina Rudna znalazła się na piątym miejscu w Polsce spośród wszystkich gmin wiejskich w rankingu dobrych miejsc do życia. Ranking przygotowała Polska Agencja Prasowa.

Gmina Rudna znalazła się wśród najlepszych miejsc do życia w Polsce. Ocenie podlegało niemal 50 czynników, opracowanych przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk. Mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Ranking badał przede wszystkim działania lokalnych władz na rzecz mieszkańców. Sprawdzano między innymi zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, atrakcyjność migracyjno-osadniczą, warunki mieszkaniowe, infrastrukturę wodociągową, dostępność opieki zdrowotnej czy edukację.

- Cieszy mnie wysokie miejsce naszej gminy w tym rankingu. Wymiernie, bo na tle innych gmin, pokazuje to, co nasi mieszkańcy odczuwają na co dzień. Mamy nieustannie rozbudowywaną sieć wodno-kanalizacyjną, świetnie wyposażone szkoły, finansujemy dodatkowe zajęcia sportowe. Znacząco dotujemy koszty wody i ścieków, dzięki czemu ich ceny są bardzo niskie. Nasi mieszkańcy są zwolnieni z podatków od nieruchomości. Mamy szeroki gminny pakiet zdrowotny, czyli szybki i bezpłatny dostęp do lekarzy specjalistów. Na terenie gminy działają bezpłatne punkty dostępu do Internetu i bezpłatna komunikacja. Mamy bezpłatne przedszkola czy żłobek, atrakcyjną bezpłatną ofertę zajęć kulturalnych. Nasze dzieci wyjeżdżają na bezpłatne zielone szkoły, a mieszkańcy korzystają z ofert licznych stowarzyszeń finansowanych przez gminę. Wszyscy widzimy, że nasza gmina to atrakcyjne miejsce do życia. Gmina przeżywa obecnie prawdziwy boom budowlany, coraz więcej osób osiedla się w sołectwach naszej gminy. Jako władze zaspokajamy potrzeby mieszkańców, a Gmina Rudna to naprawdę dobre miejsce do życia, które wspólnie tworzymy – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

W tym ogólnopolskim rankingu Rudna zajęła najlepsze miejsce obok Wrocławia, Lubina i Kobierzyc. To pierwsza od wielu lat tak wysoka ocena naszej gminy w ogólnopolskich zestawieniach.

Więcej o rankingu: https://samorzad.pap.pl/kategoria/gmina-dobra-do-zycia/o-rankingu