105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1701856140

Rozmawiali jak rozładować korki na granicy polsko - niemieckiej


Burmistrzowie Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz spotkali się z szefem policji federalnej w Ludwigsdorfie, aby omówić problemy w ruchu drogowym spowodowane kontrolami granicznymi.

Tematem spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta Görlitz, były utrudnienia w ruchu drogowym, spowodowane przywróceniem kontroli granicznych na polsko-niemieckiej granicy. Nadburmistrz Octavian Ursu, burmistrz Rafał Gronicz i dyrektor Inspektoratu Policji Federalnej w Ludwigsdorfie Olaf Töteberg rozmawiali o możliwościach poprawy codziennych procedur związanych z kontrolami pojazdów, którymi pracownicy firm i zakładów działających w Europa-Mieście dojeżdżają do pracy i z pracy, aby maksymalnie ograniczyć powstawanie w Zgorzelcu korków paraliżujących ruch.  

Nadburmistrz Octavian Ursu już dziesięć dni temu sygnalizował federalnej spółce autostradowej, odpowiedzialnej za zarządzanie ruchem autostradowym, że kontrole graniczne powodują poważne utrudnienia drogowe nie tylko w Europa-Mieście Zgorzelec/Görlitz, ale też w okolicach naszych miast. Informował też, że problem ten jest szczególnie dotkliwy dla Zgorzelca, gdzie samochody jadące w kierunku granicy co pewien czas całkowicie paraliżują miasto.  Mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Znalezienie rozwiązań optymalizujących przepływ pojazdów leży w interesie dalszej dobrej współpracy  nie tylko Zgorzelca i Görlitz, ale także na obszarze wokół. Jeśli więc będzie taka potrzeba, rozmowy będą kontynuowane, aż do wypracowania rozwiązań usprawniających przekraczanie granicy.