105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 czerwca 2024 - środa Imieniny: Gerwazego, Protazego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 czerwca 2024 - środa Imieniny: Gerwazego, Protazego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
19 czerwca 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1686048600

Porażka opozycji w Sejmiku Województwa


Podczas Nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, opozycja chciała odwołać zarząd województwa. Głosowanie zakończyło się porażką opozycji, która uzbierała jedynie 16 głosów z wymaganych do odwołania zarządu 22 głosów. Zarząd Województwa Dolnośląskiego cały czas realizuje projekty, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska.

- To porażka opozycji - brak mobilizacji w szeregach, bo nie pojawiło się dwóch radnych, a było to dla nich podobno najważniejsze głosowanie. Nie udzielenie absolutorium podczas poprzedniego posiedzenie Sejmiku od początku było pozbawione jakichkolwiek rzeczowych uzasadnień. Podyktowane tylko i wyłącznie przesłankami politycznymi. Trzeba bowiem pamiętać, że przecież były pozytywne opinie z komisji rewizyjnej jak i z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Budżet Dolnego Śląska to budżet wszystkich Dolnoślązaków. Był proinwestycyjny i prorozwojowy, precyzyjnie przygotowany i zrealizowany. Takie przedkładanie partykularnych interesów politycznych ponad dobro Dolnego Śląska dobrze o opozycji nie świadczy – mówi Michał Nowakowski rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Nadzwyczajna sesja sejmiku była rezultatem poprzedniej, absolutoryjnej sesji, która odbyła się 18 maja br. Wówczas opozycja nie przyjęła absolutorium dla zarządu województwa za wykonanie budżetu za 2022 rok. Głosowanie opozycji przeciw absolutorium było podyktowane przesłankami wyłącznie politycznymi. Należy podkreślić, że jeszcze przed sesją, Regionalna Izba Obrachunkowa 17 maja br., wydała pozytywną opinię o wniosku Komisji Rewizyjnej sejmiku województwa w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Województwa Dolnośląskiego za rok 2022. Z kolei uchwałę sejmiku z 18 maja br. o nieudzieleniu absolutorium zarządowi województwa RIO zaopiniowała negatywnie, nie znajdując w niej merytorycznych podstaw.

Dolny Śląsk zajmuje dzisiaj czołową pozycję w Unii Europejskiej jako przykład dynamicznego rozwoju. To rezultat współpracy samorządu województwa z samorządami lokalnymi. Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski pełni swoją funkcję od ponad 9 lat, a w samorządzie od jego początków – od ponad 30 lat. Zawsze najważniejszą wartością, którą kieruje się w pracy samorządowca było, jest i pozostanie dobro Dolnoślązaków i troska o równomierny rozwój całego regionu. Marszałek, razem z zarządem województwa, prowadzi szereg bardzo ważnych inwestycji, m.in. w nowoczesną infrastrukturę drogową i kolejową, rozwój transportu, ochronę zdrowia, edukację i ekologię. Wszystkie projekty w budżecie województwa zawsze realizowane są z myślą o mieszkańcach całego regionu.

Siłą Dolnego Śląska – siłą samorządu województwa są silne samorządy lokalne. Zarząd województwa zawsze prowadzi działania tak, aby samorządy terytorialne wspierać w rozwoju, ponieważ ma to wpływ rozwój całego regionu. – Sprzeciw ugrupowań opozycyjnych wobec absolutorium i blokowanie zmian w tegorocznym budżecie niesie natomiast negatywne konsekwencje dla rozwoju regionu i zagrożenie dla realizacji wielu trwających już w samorządach inwestycji. Zwrócili na to uwagę samorządowcy z całego Dolnego Śląska, którzy w liście otwartym, podpisanym przez ponad 90 samorządowców wyrazili uznanie dla współpracy z Marszałkiem Cezarym Przybylskim i zarządem województwa. Dla nas fundamentem samorządu jest budowanie szacunku, porozumienia poprzez dialogdodaje rzecznik prasowy marszałka Michał Nowakowski.