105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
19 lipca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1697006880

Polska Strefa Inwestycji stawia na lokalny biznes. PREMO-Wrocław ze wsparciem od LSSE


PREMO-Wrocław, produkująca maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu firma zbuduje nowy zakład oraz rozwinie dotychczasową działalność. Nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 5 mln zł. Utworzenie nowoczesnej hali przełoży się także na nowe miejsca pracy w regionie, co mocno wiąże się ze strategią rozwoju lokalnych przedsiębiorstw w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, świętującej w tym roku swoje 5-lecie. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce we wtorek, 10 października w siedzibie PREMO-Wrocław w Źródłach.

Działająca od 2018 roku, Polska Strefa Inwestycji (PSI) oferuje wiele możliwości dla wsparcia rozwoju lokalnych biznesów. W ciągu 5 lat funkcjonowania, PSI przyciągała inwestorów z całego świata, ale tym, co – zdaniem ekspertów – najbardziej liczy się w napędzaniu krajowej gospodarki, jest dynamiczny rozwój polskich, lokalnych firm. PSI wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy reinwestują w sąsiedztwie, dbając o nasze małe ojczyzny. Firma lokalna to bliskie związki z regionem oraz wartościami jego mieszkańców, aktywnie współtworzących przedsiębiorstwo i wspierających je swoim przywiązaniem do niego.

– Kolejny rodzinny biznes ze wsparciem od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jesteśmy dumni, że do grona współpracujących z LSSE przedsiębiorstw dołącza PREMO-Wrocław. Polacy jako naród osiągnęli wielki sukces gospodarczy dzięki determinacji polskich przedsiębiorców i ich pracowników, a marka lokalna dla mieszkańców jest wartością samą w sobie. Polska Strefa Inwestycji, która w tym roku świętuje jubileusz 5-lecia, stawia na rozwój firm lokalnych, a przykładem właśnie takiego przedsiębiorstwa jest PREMO-Wrocław. Firma funkcjonuje przede wszystkim na dolnośląskim rynku – stąd się wywodzi i tutaj koncentruje swoją aktywność. Zdobywane latami doświadczenie i wymiana międzypokoleniowej wiedzy sprawiają jednak, że oferowane przez PREMO-Wrocław wyroby są niezawodne i cieszą się szerokim uznaniem nie tylko na skalę lokalną, ale też krajową – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z małego warsztatu remontowego, utworzonego w 1956 roku, powstało znaczące w skali kraju przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych. Wysoka jakość i umiarkowane ceny – to cechy, które wyróżniają produkowane przez PREMO-Wrocław nawilżacze do zboża, entoletery, podnośniki kubełkowe, a także urządzenia dozująco-mieszające polepszaczy mąki. Od dawna znana jest również dobra marka przenośników śrubowych ze znakiem firmowym PREMO-Wrocław. Znajdują one zastosowanie nie tylko w młynach i elewatorach zbożowych, ale są też wykorzystywane do transportu materiałów sypkich m.in.: w palarniach kawy, wytwórniach pasz, budownictwie, ciepłownictwie czy przemyśle chemicznym.

– Aby zapewnić naszym klientom kompleksową ofertę, prowadzimy serwis naszych, jak i innych urządzeń typowych dla branży transportu produktów sypkich. Oferujemy również części oraz elementy zapasowe do wszystkich produktów naszej produkcji. Są to przede wszystkim wały śrubowe, łożyska, koryta, a także spirale ślimakowe. Decyzja o wsparciu otrzymana od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwoli nam się rozwijać, zapewnić nowe miejsca pracy oraz innowacyjne rozwiązania w codziennej produkcji. Planujemy budowę nowej hali z zapleczem socjalnym, zakup niezbędnego wyposażenia, a także montaż instalacji fotowoltaicznej – dodaje Grzegorz Osiński, właściciel, dyrektor operacyjny PREMO-Wrocław.

PREMO-Wrocław z siedzibą w Źródłach zajmuje się wykonywaniem całych linii produkcyjnych transportujących materiały sypkie, a także pojedynczych maszyn pod indywidualne zamówienia klientów zgodnie z ich oczekiwaniami – to kupujący decydują, jakie parametry powinny mieć wykonane maszyny i urządzenia. Firma dysponuje biurem konstrukcyjnym, w którym specjaliści tworzą dedykowane projekty całych linii produkcyjnych lub pojedynczych elementów oraz opracowują dokumentację techniczną nowych wyrobów.

– Bardzo się cieszymy, że PREMO otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i będzie rozwijać swoją działalność tutaj, w Gminie Miękinia. Gratuluję, to duże osiągnięcie zarówno dla firmy, jak i dla naszej gminy. Wspólnie z LSSE wspieramy małych i przyciągamy dużych przedsiębiorców, razem pracujemy nad budową parku przemysłowego, żeby zapewnić jak najlepsze warunki do inwestowania – zaznacza Łukasz Maciejewski, zastępca burmistrza Miękini.

Przedsiębiorstwo, w którym aktualnie pracuje prawie 25 osób, planuje zatrudnienie co najmniej 5 nowych pracowników – 3 konfekcjonerów, zajmujących się przygotowaniem produkcji oraz 2 lakierników. Nowy zakład ma powstać do końca lipca 2025 roku.

========= 
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 85 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

Zdjęcia