105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 marca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1574876998

Pół tysiaca rozmów biznesowych w jednym miejscu!

Zwiększenie wydajności, nowe technologie, integracja systemów. Z tym muszą się zmierzyć przedsiębiorcy chcący sprostać wyzwanym Przemysłu 4. 0.


foto: Tomasz Raczyński

Min. o tym jak do tego podejść rozmawiano dzisiaj w Karpaczu w hotelu Green Mountain podczas 26. Polsko-Niemiecko-Czeskiego Forum Kooperacji Firm którego organizatorem jest Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Tradycja i efekty tych spotkań pokazują, że to doskonała okazja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą nawiązać międzynarodowe kontakty biznesowe. W wydarzeniu od lat biorą udział przedstawiciele branży: IT, metalowej, budowy maszyn, automatyki przemysłowej czy wszelkiego rodzaju budownictwa. W tym roku przybyło blisko 400 osób ze 170 firm oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość.

Odbyło się ponad pół tysiąca bezpośrednich rozmów (B2B) pomiędzy przedsiębiorcami oraz jednostkami rozwojowo-badawczymi. 

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski:

Piotr Miedziński Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego:

Thomas Horn dyrektor Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki:

Zbigniew Ładziński Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślnicznej 

Maciej Sroka z Przedsiębiorstwa Budownictwa Drewnianego Sowa z Podkarpacia:

prof. dr hab. inż. Edward Chlebus – Politechnika Wrocławska kierownik Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych

Tobias Schloter – Wyższa Szkoła Zawodowa Zittau-Goerlitz , Akademickie Centrum Współpracy

„Pomimo różnic, narodowości czy branży, w której na co dzień działamy, zmagamy się z podobnymi problemami. Dzięki współpracy, wymianie doświadczeń, otwartości na zmiany i chęci doskonalenia się jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom przyszłości i technologiom z nią związanych” — podsumowuje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, który wręczył podczas Forum Piotrowi Miedzińskiemu Honorową Złotą Odznakę Zasłużony dla Dolnego Śląska, przyznawaną przez Sejmik Województwa.

Forum nie mogłoby się udać bez wieloletnich partnerów KARR – Powiatowa Izba Gospodarcza w Jabloncu nad Nysą, niemiecki od lat stały partner – Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki, która jest również partnerem wiodącym projektu DigiNetPolSax, Centrum Technologii i Przedsiębiorczości w Bautzen (TGZ Bautzen GmbH) oraz Hochschule Zittau/Görlitz i Fraunhofer Kunststoffzentrum Oberlausitz.

Forum zostało zrealizowane w ramach projektu „DigiNetPolSax – Digitalizacja na rzecz wspólnego obszaru gospodarczego” który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014–2020.


#polsko-czesko-niemieckieforumkooperacjifirm #KARR #karkonoskaagencjarozwojuregionalnego #biznes #karpacz2019