105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1707837120

Odział Urologii WCSKJ zamknięty do odwołania.

Oddział urologii przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej miał być nieczynny do 11 lutego, a będzie zamknięty do odwołania.


Niedobory personelu medycznego to pięta achillesowa polskiego systemu ochrony zdrowia nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całym kraju. 

Od kilku miesięcy, pacjenci którzy trafiali do jeleniogórskiego szpitala, musieli liczyć się z ograniczonym dostępem do pomocy urologicznej.

Władze szpitala były zmuszone całkowicie zamknąć oddział urologii,pierwotnie do 11 lutego bieżącego roku. 

Pacjenci w zakresie niezbędnym uzyskiwali pomoc udzielaną przez lekarzy z innych oddziałów, natomiast osoby które wymagały hospitalizacji,były odsyłane transportem medycznym do innych placówek w województwie. 

Z informacji, które podają lokalne media i zarząd Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej : oddział urologiczny pozostanie  zamknięty do odwołania. Podano jednak orientacyjną datę ponownego otwarcia - 30 kwietnia 2024 roku.  

szpital urologia wojewodztwo dolnoślaskie WCSKJ lekarze sor braki kadrowe pomoc specjalistyczna