105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1566463574

Nowe nazwy przystanków MZK Jelenia Góra

Swoista rewolucja czeka jeleniogórzan w nazwach przystanków MZK.


Z jednej strony weszło w życie rozporządzenie ministra transportu, a z drugiej - nazwy przystanków przestały odpowiadać realiom, bo pojawiły się (bądź zniknęły) instytucje, które były ich źródłem. Najlepszym przykładem jest przystanek 'Wolności/Urząd Skarbowy', bo US zmienił siedzibę. Pojawił się przystanek 'Termy Cieplickie', a dawniej Term nie było. Na wniosek Uniwersytetu Ekonomicznego przystanek 'Wojska Polskiego/Kochanowskiego' zmienił się na 'Uniwersytet Ekonomiczny', podobnie nową nazwę ma przystanek 'Legnicka/KPSW', gdzie dawniej było Kolegium Karkonoskie. Początek zmian formalnych - to 8 września - mówi prezydent Jeleniej góry Jerzy Łużniak.

Nie będzie też przystanku 'Cieplice/ Dworzec Kolejowy', bo dworca już nie ma, natomiast ze względu na prace PKP i przesunięcie przystanku kolejowego bliżej ul. Lubańskiej tam właśnie, nieopodal skrzyżowania, będzie 'Przystanek Kolejowy'. Zmniejszy się też liczba przystanków. Po analizie ruchu pasażerskiego zdecydowano o likwidacji czterech z nich, skąd tylko w wyjątkowo rzadkich przypadkach odjeżdżał jakikolwiek pasażer. Ale powstaną dwa nowe, więc łącznie z 241 istniejących jeszcze w sierpniu od września autobusy MZK zatrzymywać się będą na 239 przystankach.

mzk jelenia góra przystanki mzk zmiana nazwy