105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1580451327

Nowa siedziba DWUP

Blisko 4 tysiące Dolnoślązaków mogło liczyć na wsparcie doradców Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Jeleniej Górze.


Tak wynika z podsumowania działalności tej placówki za 12 miesięcy 2019 r.
Od przyszłego tygodnia cała Filia DWUP w Jeleniej Górze wraz z Centrum Kariery i Wydziałem EURES będzie działać po przeprowadzce w nowym miejscu - kamienicy przy ul. 1 Maja 27, gdzie mieści się od lat Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.
- Chcemy dalej się rozwijać i również dosłownie, być bliżej naszych klientów, dlatego przeprowadzamy się do samego centrum miasta. Mówi Stefan Augustyn z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urząd Pracy.


Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, to jednostka Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, która pomaga w znalezieniu nowych kompetencji Dolnoślązakom. Wspiera mieszkańców, uczniów i pracodawców.
- Nasi doradcy badają predyspozycje zawodowe, pomagają w konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz wspierają w poruszaniu się po polskim rynku pracy - mówi Zuzanna Bielawska, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, której podlegają centra we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze.
W sumie cztery Centra Kariery w 2019 r. udzieliły pomocy ponad 20 tys. Dolnoślązaków. Placówka w Jeleniej Górze - 3.954 osobom. Doradcy zawodowi oraz psycholodzy na co dzień pomagają określić predyspozycje zawodowe za pomocą testów i przeprowadzonej rozmowy. Wszyscy zainteresowani mogą również uzyskać informacje o ścieżkach kształcenia i doskonalenia zawodowego, poznać metody skutecznego poszukiwania pracy, zdobyć informacje o możliwościach pracy w kraju i za granicą, dowiedzieć się o innych instytucjach i organizacjach wspierających działania związane z poszukiwaniem pracy lub założeniem własnej firmy. A to wszystko w jednym miejscu i bezpłatnie.
Z pomocy Centrów Kariery DWUP korzystają nie tylko osoby bezrobotne, ale również te, które chcą zmienić pracę bądź grozi im jej utrata. Placówki odwiedzają również Dolnoślązacy, którzy szukają swojej dalszej drogi zawodowej i chcą zmienić kwalifikacje, bądź też decydują się na wybór szkoły. Jednostki DWUP pomagają także pracodawcom we wspieraniu rozwoju zawodowego pracowników. Porady udzielane są nie tylko na miejscu ale również w ramach poradnictwa na odległość.
Od lutego 2020 r. cała Filia DWUP w Jeleniej Górze wraz z Centrum Kariery i Wydziałem EURES będzie działać po przeprowadzce w nowym miejscu - kamienicy przy ul. 1 Maja 27, gdzie mieści się od lat Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.
- Chcemy dalej się rozwijać i również dosłownie, być bliżej naszych klientów, dlatego przeprowadzamy się do samego centrum miasta. Przestrzenne pokoje, sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, to kolejne atuty oprócz doskonałej lokalizacji. Będziemy sąsiadować z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego, która wspiera przedsiębiorców. W związku z tym można powiedzieć, że w jednym miejscu nasze działalności będą się uzupełniać - dodaje wicedyrektor Bielawska.

 


Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
Filia Jelenia Góra
ul. 1 Maja 27
58-500 Jelenia Góra

II piętro
doradcy CIiPKZ - pok. 208 - 209, tel. 75 75 45 182 lub -183, -185
doradcy EURES - pok. 207 - tel. 75 75 45 184 lub -179
sekretariat/kierownik Filii - pok. 204 tel. 75 75 45 170
Więcej informacji: www.centrumkariery.dwup.pl lub www.eures.dwup.pl

 

nowa siedziba DWUP przeprowadzka