105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1652868497

Lecą na podbój naukowego świata do USA - KGHM pomaga uczniom z Lubina spełniać marzenia


Uczniowie z lubińskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy już w najbliższą niedziele ( 22 maja) polecą do Stanów Zjednoczonych na międzynarodowy finał programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. KGHM ufundował bilety lotnicze małym naukowcom z Zagłębia Miedziowego.

KGHM drugi rok z rzędu był sponsorem programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. To międzynarodowy konkurs, w którym udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego świata. W 31. ogólnopolskim finale, który odbył się na początku kwietnia w Gdyni pierwsze miejsce w rozwiązaniu jednego z problemów, zdobyli uczniowie z lubińskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy. W nagrodę lecą do Stanów na międzynarodowy finał imprezy.

Symboliczne bilety lotnicze zespołowi z Lubina przekazał dziś Andrzej Kensbok, wiceprezes KGHM ds. finansowych. Wiceprezes życzył młodym ludziom sukcesów i wspaniałego pobytu w USA.

Uczestnicy Odysei Umysłów mają do rozwiązania problemy rozbieżne (mające wiele rozwiązań) i muszą zrobić to samodzielnie, ich trener jest tylko wsparciem, ale nie może brać udziału w pracach. Konkurs rozwija kreatywne i krytyczne myślenie oraz umiejętność pracy w grupie.

Lista dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie wraz z opiekunami

Nauczycielki: Ewa Pater i Justyna Olejnik

Uczniowie:

Cyprian Garboś

Aleksander Garboś

Weronika Ilnicka

Natan Lewandowski

Mateusz Turbiński

Martyna Sosnowska

Małgorzata Wolak