105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1694073480

KW Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowany jako komitet ogólnopolski


Bezpartyjni Samorządowcy wystawią kandydatów w 41 okręgach wyborczych do Sejmu. - Zebraliśmy ponad 350 tys. podpisów, i to tylko na listach do Sejmu RP. Polacy chcą normalnej Polski - powiedział podczas konferencji prasowej Robert Raczyński, prezydent Lubina i jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców.

Bezpartyjni Samorządowcy ogłosili start we wszystkich okręgach wyborczych. Liderzy ugrupowania podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania ponad 350 tys. podpisów poparcia dla Bezpartyjnych Samorządowców w całej Polsce.

- Przeprowadziliśmy tysiące - tak, tysiące rozmów, przekonując tysiące osób do uczestnictwa w ruchu Bezpartyjni Samorządowcy. Owocem tych rozmów jest zebranie ponad 350 tysięcy podpisów. To Polacy chcą, byśmy byli obecni w polityce. Dziękuję tym tysiącom wolontariuszy, którzy zbierali podpisy - powiedział Robert Raczyński, prezydent Lubina, jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców.

Raczyński podkreślił, że Bezpartyjni Samorządowcy nie idą do Sejmu po to, by się kłócić, a po to, by “zrobić rzeczy proste, których tak naprawdę nikt dotychczas nie chciał zrobić”.

- Bezpartyjni Samorządowcy są komitetem ogólnokrajowym. Dajemy nadzieję Polkom i Polakom, że mogą żyć w normalnej Polsce - powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców.- Te podpisy to zaufanie, jakie okazali nam setki tysięcy Polaków. Idziemy do parlamentu po to, by dać Polakom normalną Polskę - powiedziała Katarzyna Suchańska, kandydatka do Senatu, Bezpartyjni Samorządowcy.

Katarzyna Suchańska, kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców do Senatu RP z okręgu kieleckiego, przedstawiła najważniejsze punkty programu Bezpartyjnych Samorządowców. Są nimi m.in. bezpłatna komunikacja publiczna czy zerowy PIT dla wszystkich.

Ważną rolę kobiet w ugrupowaniu podkreśliła jedna z kandydatek do Sejmu.

- Posłużę się prostym przykładem: wszystkie kandydatury do Senatu z Warszawy są obsadzone przez kobiety. Na wielu listach większość stanowią kobiety - powiedziała Aleksandra Sopuch z Bezpartyjnych Samorządowców.

O sile na listach Bezpartyjnych Samorządowców przekonywał wiceprezydent Kalisza.

- Prezydenci, burmistrzowie… Ludzie młodzi, przedsiębiorcy. To jest nasza siła i nasz dzisiejszy sukces - podkreślił Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza, kandydat Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu RP.

Bezpartyjni Samorządowcy to ugrupowanie, które w wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskało blisko milion głosów w całej Polsce, przekraczając tym samym pięć procent w skali kraju. W swoim programie proponują rozwiązania, które zostały sprawdzone w samorządach w całej Polsce, przyczyniając się do rozwoju wielu gmin, miast i powiatów od Podlasia, aż po Dolny Śląsk. Bezpartyjni Samorządowcy postulują wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej i regionalnej, PIT-u zero dla wszystkich, bezpłatnych obiadów dla dzieci w szkołach, utworzenie żłobków i przedszkoli przy miejscach pracy, zwiększenie nakładów na psychiatrię dzieci i młodzieży.