105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1712151780

Kuźma i Przyjaciele wjadą na 4Peron w piątek o 18tej

Midisaż wystawy Mirosława Kuźmy : "Nigdy nie jest tak jak zawsze" .


Na najbardziej odjazdowy 4Peron Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie w najbliższy piątek, 5tego kwietnia, o godzinie 18 wjedzie 'Kuźma i Przyjaciele'.

Na  wieczór zaprasza dyrektor MOKSIAL-u Anita Kaczmarska 

Wjazd w piątkowy wieczór na 4Peron WOLNY, a przejazd, jak zapewnia autor wystawy,

 performer Mirosław Kuźma- NIEZAPOMNIANY. Tym bardziej, że Artysta , podczas spektaklu słowno-muzycznego zaprezentuje się też z innej, twórczej strony: jako performatywny ilustrator sceniczny - oj, będzie się działo :)

Wystawa rysunku "Nigdy nie jest tak jak zawsze" autorstwa Mirosława Kuźmy - 28 marca - 16 kwietnia 2024 r., 4Peron

- midisaż wystawy - 5 kwietnia 2024 r. godz. 18.00
- oprawa słowno - muzyczna - grupa "Gitarą i słowem"
wstęp wolny

ZAPRASZAMY ! :-))

Hiperrealistyczne prace Mirosława Kuźmy przykuwają uwagę poprzez połączenie ciętego humoru z nostalgią , wrażliwością i dbałością o detale historyczne. To zabawa w skojarzenia , którego źródłem jest literatura, mitologia i elementy folkloru z często odległych miejsc na świecie. Warto poświęcić czas na tę wciągającą wizualną łamigłówkę.
Mirosław Kuźma
urodził się w Legnicy. Ukończył Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze. Studiował rzeźbę i grafikę na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Rzeźbiarz, ilustrator, malarz, plakacista, autor scenografii. Przez wiele lat zajmował się rysunkiem quasi satyrycznym. Dzięki czemu miał ponad 30 wystaw indywidualnych w całym kraju. Od 1994 związany z międzynarodowym konkursem rysunku satyrycznego Satyrykon
Jest sześciokrotnym laureatem Satyrykonu, w tym złotego medalu za pracę Maski. Ważną nagrodą jaką może się poszczycić jest wyróżnienie z 2001 r.,w konkursie " Uchodźcy" od Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców. Nagrodę przyznano w czasach kiedy temat uchodźców nie był narzędziem programowym niektórych polityków UE.
Mirosław Kuźma jest również miłośnikiem historii. Przez 25 lat, jesienią, organizował dla przyjaciół wczesnośredniowieczne spotkania w ruinach zamku Bolczów w Rudawach Janowickich, gdzie odtwarzano życie dawnych Słowian i Wikingów.

Od 12 lat ściśle współpracuje z archeologami, tworząc głównie rekonstrukcje graficzne pochówków wczesnośredniowiecznych. Przygodę z archeologią, rozpoczął z Dr Leszkiem Gardełą, który jest obecnie pracownikiem naukowym Muzeum Narodowego w Kopenhadze, oraz habilitantem Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium (Ludwig-Maximilians-Universität München) Ta współpraca trwa do dziś. Razem, stworzyli piękną kartę historii. Łącząc sztukę z archeologią przetarli szlak, którym do tej pory nikt nie przeszedł.

Informacje

 

wystawa gitarą i słowem Kuźma i przyjaciele Nowicki i Rogulski plakaty Mirosław Kuźma