105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Piosenka dnia
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
11 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1582812899

Kulminacyjny weekend 44. Biegu Piastów!

Sobotnia 50. skrócona do 42 km ale za to będzie na jednej pętli.


Niemal 7 tyś uczestników z 30 krajów z 3 kontynentów zgłosiło się na 44 Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozpoczął się w minioną sobotę i potrwa do niedzieli, 1 marca. Jego areną są wspaniałe trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Wiele wskazuje na to, że padną dwa rekordy frekwencyjne: na 25 kilometrów - prawie dwa tysiące osób natomiast w biegu na 50 km dotychczasowa rekordowa frekwencja wynosiła 1592 osoby, teraz na pięćdziesiątkę zapisało się około 1850 biegaczy. Tak czy inaczej przed nami kulminacyjny weekend 44 Biegu Piastów który rozpocznie jutro bieg na 6 i 30 km. Sobotnia pięćdziesiątka to rzecz jasna dystans umowny, miało być 48 km ale ze względu na warunki skrócono ją do 42 km - za to na jednej pętli.

W biegu na 25 km pobiegnie mistrzyni olimpijska i świata Justyna Kowalczyk. Będzie jej towarzyszył partner życiowy Kacper Tekieli - debiutant w Biegu Piastów. Na 25 km pobiegnie serwisant Królowej Polskich Nart Mateusz Chowaniak (przed rokiem drugi na tym dystansie).

Również na 25 km pobiegną szefowie Wordloppet - prezydent Juha Viljamaa z Finlandii i dyrektor zarządzająca Epp Paal z Estonii. Międzynarodową obsadę wzmocnią też dyrektorzy biegów Worldloppet z Islandii i Włoch (słynnej Marcialongi) - obaj pobiegną na 50 km.

Biegi na 50 km i 25 km to danie główne 44 Biegu Piastów. Wcześniej zobaczymy biegi na 6 kilometrów (coś w rodzaju rozgrzewki i szansy debiutu dla początkujących), 30 km (jedyny bieg techniką dowolną, czyli w praktyce łyżwą). Te cztery biegi zostaną rozegrane w główny weekend Biegu Piastów (28 i 29 lutego oraz 1 marca).

Bieg Piastów utrzymuje status zawodów zarówno rodzinnych, na które zjeżdżają familie rozrzucone po różnych częściach Europy, jak i wyczynowych dla zawodników z górnej półki, oraz globalnych. Najwięcej zawodników spoza Polski zgłosiło się z Czech - prawie 400. To najwięcej w historii, na co z pewnością ma wpływ partnerstwo Biegu Piastów z czeskim cyklem biegów długodystansowych SkiTour - punkty do rankingów SkiTouru można zdobywać na Piastach. Na liście startowej są też zawodnicy z m.in. Kanady, Australii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii. Najliczniej reprezentowane miasta to Warszawa, Wrocław, Jelenia Góra, a spoza Polski Drezno.

Jak zwykle Bieg Piastów będzie pełen atrakcji pozasportowych. W programie jest expo, czyli targi czołowych producentów sprzętu sportowego, oraz strefa rozrywki, w której będzie można poćwiczyć i pobawić się pod opieką animatorów. W pierwszy weekend rozegrane zostaną dwa biegi dla dzieci - Wyprawa Zuchów i Bieg Przedszkolaka.

Dojazd do Jakuszyc w główny weekend Biegu Piastów zostanie zapewniony przez bezpłatne autobusy z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Biuro wydawania numerów startowych będzie usytuowane w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie.


Organizatorem Biegu Piastów jest Stowarzyszenie Bieg Piastów ze wsparciem około 160 wolontariuszy oraz licznych partnerów, sponsorów i instytucji wspomagających. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski, Sponsorem Głównym KGHM Polska Miedź, a Sponsorem Wspierającym PGE Polska Grupa Energetyczna.

Program sportowy
28.02.2020 Bieg na 6 km
28.02.2020 Bieg na 30 km
29.02.2020 Bieg na 50 km
1.03.2020 Bieg na 25 km


Wokół Biegu Piastów

Strefa PKP Intercity i firmy Tarczyński
W hali namiotowej PKP Intercity swoje miejsce znajdzie Strefa sportowa, która zostanie wyposażona m.in. w symulatory, trenażery, miejsce do aktywności sportowych z trenerem (np. rollercoster 5D, skoki narciarskie, jazda bobslejem, rzucanie śnieżkami do celu). Każdy będzie mógł się poczuć jak mistrz sportów zimowych dzięki nowoczesnym symulatorom VR. Strefę aktywności wzbogaci trening z trenerem jazdy i biegania na nartach, który będzie przeprowadzał m.in. rozgrzewki. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Profesjonalni animatorzy, instruktorzy narciarstwa i trenerzy sportowi przygotują profesjonalne ćwiczenia. Rozgrzewki będą prowadzone wewnątrz i na zewnątrz strefy, aby przyciągnąć uwagę uczestników BP.
Animator poprowadzi ciekawe zabawy na śniegu z najmłodszymi, jak np. rękawiczkowe tic tac toe, rzut śnieżką do celu, największa kula śniegowa w 15 sek, zimowy tor przeszkód, budowanie śniegowego "Edka" - maskotki PKP IC. i wiele wiele innych.
Strefa rozgrzania to bar z ciepłymi napojami, punktem wydawania gadżetów za udział w aktywnościach Strefa chill out komfortowe poduchy i kanapy pozwolą na wypoczynek np. udanym biegu. Nie zabraknie totemu z quizem z pytaniami o PKP IC oraz Bieg Piastów, ulepszonej, unowocześnionej fotobudki, w której każdy uczestnik będzie mógł nagrać krótkie życzenia w formie filmu (z filtrem padającego śniegu) i wysłać jako wiadomość mailową.
Całość strefy uświetni nasza maskotka IC "Edek" , który będzie chętnie pozował do zdjęć oraz rozbawiał gości strefy. Dodatkowo na gości kolejowej kawiarenki IC będą czekać bardzo ciekawe nagrody za udział we wszystkich aktywnościach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Firma Tarczyński zadebiutuje w Jakuszycach, przygotuje swoją specjalną strefę kulinarną, w której między innymi odbędą się warsztaty kulinarne z uczestnikiem programu MasterChef Szymonem Czerwińskim. Ponadto w namiotach rywalizacje i zabawy dla dużych i małych. Całość dopełni foodtruck ze specjałami Tarczyńskiego.

Decathlon INOVIK strefa nart testowych będzie dostępna przez cały tydzień festiwalowy. Będzie można bezpłatnie skorzystać z porad dotyczących doboru sprzętu, nauki biegania I praktycznych informacji przekazywanych przez specjalistów z Decathlonu.

Strefa Expo z ekspozycją najbardziej znanych i rozpoznawalnych brandów związanych z narciarstwem biegowym oraz turystyką górską.

STREFA SPORTU PKO BANKU POLSKIEGO
Kolejny raz PKO Bank Polski jest partnerem generalnym największego biegu narciarskiego w Polsce, który przyciąga biegaczy z niemal 30 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii.
Na tegoroczny 44. Bieg Piastów, PKO Bank Polski przygotował wiele atrakcji. Zaprasza do specjalnej strefy sportu, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na nartach i snowboardzie, a na stanowisku z grą VR wcielić się w rolę sportowca uprawiającego biathlon.