105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

The Best Of PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1677836760

Kryminalna zagadka z nieoczywistym zakończeniem

"Szalone nożyczki" - to propozycja Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze na ten weekend.


Zabawa, dedukcja i wpływ na zakończenie sztuki - to wszystko czeka na widzów, którzy postanowią w ten weekend wybrać się do Teatru im. C.K. Norwida na przedstawienie pt. "Szalone nożyczki". Ta kryminalna farsa gościła już na scenach wielu europejskich i polskich teatrów. Zaprasza dyrektor placówki Tadeusz Wnuk.

Spektakl w piątek i sobotę o godzinie 19.00 a w niedzielę o godzinie 18.00. Warto przy okazji przypomnieć, że 4 marca  „Szalone nożyczki” - z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy i projekcją dialogów. To w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj poczuj – teatr dostępny dla każdego.

Szalone nożyczki – kryminalna farsa, rozwiązanie której na pewno zaskoczy każdego widza. Czy każdy może być Sherlockiem Holmesem? Publiczność wraz z aktorami musi rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Dedukcja i zabawa. Widzowie rozpoznają znane im miejsca, odczytują aluzje do popularnych osób.
Publiczność szybko ulega teatralnej iluzji i chętnie włączają się do zabawy,
uczestnicząc w wykryciu sprawcy. Szalone nożyczki to jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia – w  1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich.

TEATR IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR

DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”

 Autor: Paul Pörtner
 Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
 Reżyser: Marcin Sosnowski
 Scenografia: Marek Chowaniec
 Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Magdalena Kępińska, Jakub
Głukowski, Jacek Grondowy, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński.

Po wydarzeniu zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie tzw. „touch tour”. „Touch -tour” to formuła warsztatów, która daje widzowi możliwość wejścia na
scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór
przedstawienia. Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.

UWAGA!!!
Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje
20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie
dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

TEATR IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIJ GÓRZE
DZIAŁ MARKETINGU I ORGANIZACJI PRACY ARTYSTYCZNEJ