105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1696757820

KPR Gminy Kobierzyce zwycięski na wyjeździe w starciu z Gnieznem


KPR Gminy Kobierzyce jest jak dotąd niepokonany w ORLEN Superlidze Kobiet. Podopieczne Marcina Palicy wygrały w 5. serii z MKS-em URBIS Gniezno 32-27.

Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Cygan. W pierwszych minutach to głównie skrzydłowe zdobywały bramki dla obu zespołów, błyskawicznie trzy trafienia miała na swoim koncie Mariola Wiertelak (4-3 w 5). Mecz miał bardzo szybkie tempo, o czym świadczyć może m.in. dorobek bramkowy obu zespołów – po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 8-7. Nieco lepiej w obronie radziły sobie kobierzyczanki, które po kwadransie zdołały wypracować niewielką przewagę (12-8 w 15’).

Gnieźnianki mimo długo budowanych akcji czasami nie mogły znaleźć wolnych przestrzeni w defensywie bądź musiały uznać Beaty Kowalczyk między słupkami bramki Kobierzyc. Kiedy przewaga gospodyń wynosiła już siedem trafień, o drugi czas poprosił trener MKS-u, Robert Popek (16-9 w 23’).

Chwila rozmowy z zespołem przyniosła rezultaty. Jeszcze przed przerwą przyjezdne zdołały zmniejszyć straty, w czym duża zasługa Żanety Lipok, która dobrze spisywała się po obu stronach boiska. Równo z końcową syreną trafienie dołożyła Natalia Janas, a zespoły schodziły do szatni przy wyniku 19-14.

Po zmianie stron walka stała się jeszcze bardziej zacięta. Zespół z pierwszej stolicy Polski miał jednak częstsze problemy ze skutecznością (21-16 w 37’), a ręki nie wstrzymywała za to Zorica Despodovska (23-16 w 40’). Podopieczne Marcina Palicy dorzuciły jeszcze kilka trafień i przewaga urosła do dziewięciu bramek (27-18 w 45’).

MKS nie miał zamiaru odpuszczać i w ostatnim kwadransie mocno pracował nad odrabianiem strat. Duży w tym udział miał duet Szczepanik – Hartman, które zdobyły siedem z dziewięciu trafień. Ostatecznie komplet punktów zgarnęły gospodynie, które wygrały 32-27.

To  było piąte zwycięstwo KPR-u Gminy Kobierzyce w tym sezonie.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Mariolę Wiertelak, a w drużynie przeciwnej wyróżniono Malwinę Hartman.

Po meczach 5. serii w ORLEN Superlidze Kobiet nastąpi przerwa reprezentacyjna. Udział w zgrupowaniu kadry weźmie m.in. Mariola Wiertelak. KPR plasuje się na trzeciej pozycji, Gniezno jest czwarte.

W kolejnym spotkaniu Kobierki zmierzą się na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin, a gnieźnianki podejmą EKS Start Elbląg.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS URBIS Gniezno 32-27 (19-14)
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska, Drażyk 1, Kocińska, Buklarewicz 1, Janas 4, Wiertelak 7, Kozioł 1, Ważna, Domagalska 1, Cygan 5, Despodovska 9, Smolinh, Melekestseva 3
Karne: 6/6
Kary: 12 min. (Kucharska x2, Buklarewicz x2, Kozioł, Melekestseva)
MKS: Hypka, Hoffmann –Hartman 6, Kuriata, Lipok 5, Łęgowska 3, Matysek, Nurska 2, Szczepanik 6, Świerżewska 5.
Karne: 3/3
Kary: 4 min. (Nurska, Matysek)

Zdjęcia