105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 września 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1599566748

Koronawirus w SP 10, jeden oddział na kwarantannie!

Dzisiaj (08.09.20) potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z uczniów klasy 1a w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.


Dyrektor placówki zdecydował, że zajęcia w tym oddziale będą realizowane na odległość. Dla pozostałych uczniów nauka w szkole prowadzona jest w trybie stacjonarnym. Do tej decyzji przychylił się jeleniogórski SANEPID. Co ważne, wdrożone tutaj procedury bezpieczeństwa pozwoliły odizolować dzieci z tego oddziału, ich rodziców oraz nauczycieli którzy mieli z nimi kontakt już w niedzielę wieczorem. Do tej sytuacji mogło by nie dojść gdyby rozważniej zachowali się rodzice dziecka, którzy posłali je do szkoły mimo, że tata miał objawy choroby. Mówi dyrektor SP nr 10 w Jeleniej Górze Paweł Domagała.

Dyrektor SP nr 10 o całej sytuacji poinformował dzisiaj w zamieszczonym na szkolnej stronie komunikacie. Jak mówi: "nie ma co chować głowy w piasek trzeba być uczciwym wobec szkolnej społeczności".

Pełny komunikat dyr. SP 10 Pawła Domagały

Szanowni Państwo,

informujemy, że potwierdzony został pierwszy przypadek zachorowania ucznia naszej szkoły na koronawirusa SARS-CoV-2.

Mając na względzie ochronę zdrowia całej społeczności szkolnej wraz z rodzinami i bliskimi oraz zapewnienie bezpiecznych warunków pracy i nauki, Dyrektor Szkoły podjął szereg czynności mających na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się COVID-19 zgodnych z wymogami i wytycznymi NFZ oraz Sanepid-u.

Na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 1389) oraz rozporządzenia MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. w bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1166 ze zm. w 2020 r. poz. 1386) wprowadzamy kształcenie w formie hybrydowej.

Wobec powyższego zajęcia w klasie 1a będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dla pozostałych uczniów nauka w szkole prowadzona jest w trybie stacjonarnym.

W przypadku, gdy zauważą Państwo u siebie, współpracowników lub swoich bliskich gorączkę, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem, bóle mięśni i głowy, prosimy o bezzwłoczne powiadomienie telefoniczne stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenie się do oddziału zakaźnego. W sytuacji, gdy powyższe objawy zostaną dostrzeżone na terenie szkoły należy bezzwłocznie poinformować o tym Dyrektora Szkoły.

Jednocześnie przypominamy o stosowaniu procedur wewnątrzszkolnych oraz podstawowych zasad ograniczających zakażenie koronawirusem:

dla Rodziców:

Dziecko źle się czuje? Powinno zostać w domu

Zauważyłeś u swojego dziecka niepokojące objawy? Dziecko skarży się na złe samopoczucie? W takiej sytuacji nie posyłaj go do szkoły. Poinformuj również placówkę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.

Jeśli ktokolwiek z Twoich najbliższych, zamieszkujących razem ma objawy zakażenia

nie posyłaj dziecka do szkoły

Przestrzegaj zasad ustalonych przez szkołę

Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli, szkoła może wprowadzić wewnętrzne zasady. Stosuj się ze swoim dzieckiem do nowych reguł. Dzięki temu chronicie siebie i innych.

Tylko niezbędne rzeczy w plecaku

Zadbaj o to, żeby Twoje dziecko zabrało do szkoły wszystko co jest mu niezbędne – tak, aby nie musiało pożyczać książki lub długopisu od kolegów. Ważne jednak, żeby ograniczyć w plecaku dodatkowe, niepotrzebne przedmioty.

Rozmawiajcie o nowych zasadach

Nowa organizacja roku szkolnego może być nie do końca zrozumiała szczególnie dla młodszych uczniów. Dlatego rozmawiaj ze swoim dzieckiem na temat nowych zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w czasie lekcji, ale także po nich. Wytłumacz mu, że dzięki ich przestrzeganiu szybciej powrócimy do normalności.

Rozważcie spacer i spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Jeżeli szkoła jest niedaleko Waszego domu, zrezygnuj z komunikacji miejskiej. Razem
z dzieckiem zróbcie sobie spacer w drodze do szkoły. W miarę możliwości spędzajcie też wolny czas na świeżym powietrzu.

Dla ucznia:

Źle się czujesz? Zostań w domu

Jeżeli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby – nie idź do szkoły i zostań w domu. Poczułeś się źle w trakcie lekcji lub na przerwie? Koniecznie poinformuj o tym nauczyciela.

Myj i dezynfekuj ręce

Pamiętaj o dezynfekowaniu i myciu rąk. Nie dotykaj nosa, oczu i ust.

Zachowaj bezpieczną odległość

Aby chronić siebie i innych w miarę możliwości zachowuj bezpieczną odległość od koleżanek, kolegów czy nauczycieli. Na korytarzu zakryj usta i nos.

Nie podawaj ręki na powitanie

Tymczasowo zrezygnuj z podawania ręki na powitanie swoim koleżankom i kolegom – uśmiech i miłe słowo zdecydowanie wystarczą!

Nie pożyczaj!

Używaj swoich podręczników i przyborów – staraj się ich nie pożyczać od innych osób.

Przestrzeganie powyższych zasad jest naszym wspólnym dobrem, toteż ich stosowanie należy traktować priorytetowo i z należytą uwagą.

Paweł Domagała