105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2024 - piątek Imieniny: Anieli, Petroneli
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2024 - piątek Imieniny: Anieli, Petroneli

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
31 maja 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1709900280

Kolejna edycja konkursu "EGiE- English ist einfach, German is easy" W ZSOIT im. J. Śniadeckiego

Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych z całego Dolnego Śląska wykazali się niesamowitą wiedzą w zakresie lingwistyki i kulturoznawstwa.


Kolejna edycja konkursu językowego "EGiE- English ist einfach, German is easy" za nami. Ponownie wyłoniono najlepszych z najlepszych.
Olimpiada organizowana jest  od 14 lat w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze, dla uczniów szkół podstawowych.
 
Trwała cały dzień i była podzielona na dwie części- pisemną i ustną. Uczniowie różnie komentowali poziom trudności, ale większość z nich była świetnie przygotowana. Oprócz wiedzy w zakresie obcego słownictwa i biegłości językowej, zagadnienia zahaczały również o dziedziny nauk tj. kulturoznawstwo, czy geografię danych krajów.
 
W przerwie pomiędzy egzaminami, zarówno uczniowie jak i przyjezdni nauczyciele mogli złapać oddech i wziąć udział w licznych atrakcjach. 
Uczniowie pracowali w szkolnych laboratoriach chemicznych, a nauczyciele mogli skorzystać z m.in z warsztatów psychologicznych.
 
Nie zabrakło również muzyki na żywo - w szkolnej auli wybrzmiał koncert przygotowany przez uczniów ZSOIT. 
 
"Każdy taki konkurs jest jednak jakąś taką stresogenną działalnością, niemniej jednak, co roku mamy pełne dwie sale [...] Ja zawszę życzę jurorom żeby mieli problem (śmiech) - bo o to właśnie chodzi, wybrać najlepszego wśród najlepszych" - Elwira Kozak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze
 
 
 
" [...] To jest świetny pomysł... Ponieważ młodzi ludzie to nasza przyszłość. I musimy inwestować w ich edukację i naukę języków obcych." - mówi Jurgen Schreiber, przedstawiciel stowarzyszenia Erftstadt-Jelenia góra
 
 
 
 

Erftstadt szkoła wspierająca uzdolnienia język angielski język niemiecki najzdolniejsi uczniowie English ist einfach German is easy" konkurs międzyszkolny olimpiada językowa język włoski jędrzej śniadecki zstio chemik śniadecki zespół szkół technicznych i ogólnokształcących EGiE