105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 lutego 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1618584921

Kiwacki wicemistrzem świata!

Niewiele zabrakło Wiesławowi Kiwackiemu. pracownikowi ZG Rudna do zwycięstwa w mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc.


Startował z najsilniejszymi zawodnikami w kategorii open, chcąc wygrać atakował rekord Europy, ale tym razem musiał zadowolić się tytułem wicemistrza świata.

W mistrzostwach świata Federacji WPA, które po raz pierwszy obyły się w Polsce – w Pabianicach w dniach 14-18 kwietnia, swój udział zadeklarowało blisko 600 zawodników z 18 krajów. Wśród nich Wiesław Kiwacki, pracownik ZG Rudna, stypendysta Programu KGHM Miedziane Rywalizacje, który w wyciskaniu sztangi leżąc zawsze walczy o złoto.

W kategorii masters Wiesław Kiwacki, ślusarz-mechanik maszyn i urządzeń górniczych z oddziału wiertnicznego zdobył już właściwie wszystko, co było do zdobycia – mistrzostwo Polski, Europy, świata. W zawodach tej rangi największe wyzwanie stanowi jednak kategoria open. Zmierzenie się z młodszymi zawodnikami, będącymi elitą tej dyscypliny zawsze elektryzuje sportowca. – Walka była bardzo wyrównana, dałem z siebie wszystko, ale tym razem skończyło się na srebrnym medalu – mówił Wiesław Kiwacki.  – Jest to mój największy sukces, jeśli chodzi o miejsce w mistrzostwach świata. Wizja zmierzenia się z młodszymi kolegami stanowi dla mnie zawsze jeszcze większą motywację do treningów – dodaje wicemistrz świata.

Przy okazji reprezentant KGHM swoją formę potwierdził nowym rekordem Polski w kategorii +40, który teraz wynosi 140 kg.  –  Atakowałem rekord Europy 150,5 kg, ale zabrakło szczęścia. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z pierwszego startu w tym roku  –  komentuje stypendysta Programu KGHM Miedziane Rywalizacje.