105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1618402169

KGHM oddaje krew

Akcja Cudownej Pomocy na 60-lecie miedziowego giganta


Wspólny cel, wspólna akcja – wszystkie kluby Honorowych Dawców Krwi działające przy KGHM Polska Miedź S.A. w roku jubileuszu miedziowego giganta współpracują, żeby zebrać jak najwięcej krwi. Najbliższa akcja zaplanowana na 29 maja zostanie przeprowadzona w trzech miastach Zagłębia Miedziowego. Z okazji hutniczego święta będzie można oddać krew w Lubinie, Głogowie i Legnicy. Mówi Natalia Duda odpowiedzialna za akcje wolontariackie w KGHM.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać się w tym dniu do miejscowych oddziałów krwiodawstwa. Przy donacji warto podać hasło „60 KGHM” lub numer porządkowy 670. Każdy uczestnik otrzyma specjalną bransoletkę ze swoją grupą krwi.

– Tradycja oddawania krwi towarzyszy wolontariuszom KGHM od wielu lat. W roku jubileuszowym chcemy podkreślić naszą współpracę i społeczne zaangażowanie w Zagłębiu Miedziowym. W ubiegłym roku krwiodawcy zrzeszeni w klubach oddali ponad tysiąc litrów krwi. To mistrzostwo świata w pomaganiu – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Zastępca dyrektora z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Iwona Mrowiec-Pawlik dziękując Spółce za inicjatywę, podkreśla, "że są w życiu rzeczy, które można osiągnąć tylko razem".

W roku jubileuszowym dla KGHM po raz pierwszy w akcję zaangażowali się Krwiodawcy ze wszystkich klubów. Udział zapowiedzieli wolontariusze z Klubu HDK PK Hutnicza Krew przy Hucie Miedzi Legnica, Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi Głogów, HDK Serce Górnika z ZG Lubin, Klubu HDK PCK Kropla Życia z ZG Polkowice-Sieroszowice, Stowarzyszenia i Klubu HDK z ZG Rudna.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Trzeba pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości.

Krew może oddać osoba pełnoletnia do 65-ego roku życia. Przed donacją należy odpowiednio się przygotować:

- zjeść lekki posiłek
- wypić min. litr płynów (woda, soki)
- unikać nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania krwi
- ograniczyć palenie tytoniu na min. godzinę przed oddaniem krwi
- nie spożywać alkoholu przynajmniej 24 h przed oddaniem krwi

29 maja można się zgłosić do wybranego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie, Głogowie lub Legnicy:

- w godzinach 8:00 – 12:00 oddział RCKiK w Lubinie, ul. Gen. Józefa Bema 5
- w godzinach 8:00 – 11:30 oddział RCKiK w Głogowie, ul. T. Kościuszki 15
- w godzinach 8:00 – 11:00 oddział RCKiK w Legnicy, ul. J. Iwaszkiewicza 5