105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Muzyczne Radio Music News

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1616004665

KGHM nagradzany i doceniany

Miedziowy gigant zbiera pochwały za strategię rozwoju i relacje inwestorskie


Przewidujemy, planujemy, osiągamy cele – KGHM Polska Miedź został nominowany do nagrody Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Byki i Niedźwiedzie w kategorii Spółka Roku z indeksu WIG20. Również w marcu departament Relacji Inwestorskich KGHM zwyciężył w prestiżowym rankingu Parkietu oceniającym jakość komunikacji z inwestorami. W uzasadnieniu nominacji podkreślony został fakt, że kurs akcji KGHM, którego prezesem jest Marcin Chludziński, wzrósł o ponad 90 proc. Mówi rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź Sylwia Jurgiel.


„Notowania były wspierane przez prące na północ kursy miedzi i srebra, ale kapituła doceniła wyniki operacyjne koncernu. Pandemia nie zakłóciła wydobycia – a z takim problemem borykały się kopalnie węgla. Lockdown nie wpłynął negatywnie na sprzedaż, która była stabilna. Uwagę zwraca poprawa w chilijskiej kopalni Sierra Gorda: w 2020 r. produkcja miedzi wzrosła o 37 proc. KGHM angażuje się również w OZE, buduje m.in. farmy fotowoltaiczne” – można przeczytać w komunikacie Parkietu. Gala wręczenia nagród Byki i Niedźwiedzie odbędzie się 24 marca.

Marcin Chludziński, Prezes KGHM podkreśla, że globalna gospodarka ciągle zmaga się z niepewnością i kryzysem związanym z pandemią koronawirusa, ale miedziowej Spółce udało się utrzymać planowaną produkcję przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i dyscypliny kosztowej.

– Miedź jest surowcem strategicznym w neutralnej węglowo gospodarce o obiegu zamkniętym, a popyt napędza również globalny trend Zielonego Ładu, innowacje technologiczne i rozwój związany z OZE. Wszystkie te aspekty zawarliśmy w strategii firmy, która w tych niepewnych czasach zdaje egzamin – dodał Prezes KGHM.

Zainteresowanie akcjami KGHM ze strony inwestorów rośnie, a dialog z interesariuszami buduje dobrą reputację KGHM. Wyrazem tego jest nagroda dla departamentu Relacji Inwestorskich firmy.

„Inwestycja w relacje z rynkiem to nie tylko kwestia wizerunku, ale również wymierne korzyści. Spółka transparentna może liczyć na lepsze warunki od instytucji finansowych i kontrahentów. W dłuższym okresie istnieje też korelacja pomiędzy jakością IR a ceną akcji” – napisali organizatorzy rankingu.

Zespół Relacji Inwestorskich KGHM w 2020 roku m.in. kontynuował publikowanie Newslettera dla Inwestorów. Dodatkowo zaktualizowana została sekcja IR na stronie KGHM oraz przygotowane nowe materiały promocyjne dla inwestorów i mediów.

 

#kghmpolskamiedż