105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 maja 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1677152820

Jutro (24.02) wyjątkowy koncert


Już jutro, 24. lutego, o godzinie 19 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie - koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W związku z nadchodzącym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych orkiestra koncertowa RZAWP wraz z solistami zagra dla jeleniogórskiej publiczności w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym. Wstęp na koncert, który objął swoim patronatem honorowym senator RP Krzysztof Mróz, jest wolny.

W programie piątkowego koncertu znajdą  się znane pieśni wojskowe z różnych okresów naszej narodowej historii, ze szczególnym uwzględnieniem utworów poświęconych żołnierzom, którzy po zakończeniu II wojny światowej stanęli do walki o niezależność i demokrację przeciw reżimowi komunistycznemu.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych i edukacyjnych. RZAWP dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej.

Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m. in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania.