105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 lutego 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550708316

Imprezownik - czyli gdzie warto spędzić najbliższy weekend

Szelmostwa Lisa Witalisa na scenie Teatru Norwida. Zielona Gęś w ZTA, a to nie koniec weekendowych propozycji!


PIĄTEK // 22.02.2019

#Historia_Pewnej_Zdrady - performance Zuzanny Janin w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM – Zbliżenia. 

Zuzanna Janin wielokrotnie podejmowała trudne tematy, takie jak przemoc, zdrada, ból, śmierć, choroba, strach i samotność. Na wystawie Pokoje/Rooms skupiła się na niejednoznaczności naszego odczytania emocji, rozpaczy i samotności. Problematyka zabawy kosztem innych i związanego z nią okrucieństwa nie jest często podejmowana przez artystów. Janin patrzy na te problemy z perspektywy osoby porzuconej. Buduje obraz kultury gwałtu, narcyzmu i megalomanii. Obraz cywilizacji przemocy, rywalizacji oraz społecznego przyzwolenia na tzw. „łowy”. W ramach wystawy Janin prezentuje szczere do bólu obrazy odbywającej się w ciszy tragedii prywatnej.

WYDARZENIE NA FB - CLICK

______________________________________

#W_krainie_Romea_i_Julii - Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Poruszająca historia młodych kochanków – Romea i Julii - zawładnęła wyobraźnią wielu artystów. Młodzieńcza miłość sprzeciwiająca się nienawiści dwóch wielkich rodów i zaciekłej walce pomiędzy dorosłymi wzrusza i porusza od wieków. Te niesamowite emocje są jeszcze mocniejsze, gdy tragiczną opowieść niesie muzyka, urzekająca pięknymi melodiami oraz ubrana w barwną, mistrzowską wręcz instrumentację. 

W Krainę  Romea i Julii przeniesie nas  Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze za sprawą piątkowego wieczoru, na który zaprasza dyrygent Szymon Makowski:

WYDARZENIE NA FB - CLICK

A zwieńczeniem muzycznym lutego będzie koncert w Zdrojowym Teatrze Animacji- zaprasza Paweł Urbanek z Filharmonii Dolnośląskiej:

Spora dawka melodii z drugiej połowy ubiegłego wieku okraszona nutką kabaretu – to wszystko czeka nas w formie mini spektaklu. Zagłębimy się w świat kobiet pełnych emocji czy zmian nastrojów. Gdzie jest esencja kobiecości, jakie są prawdziwe moce niewieściej natury za które są podziwiane? W oderwaniu od dnia codziennego warto czasem doświadczyć magii uśmiechu i zarazić się pozytywną energią muzyki, najlepiej tej w wykonaniu Trio JAZZaneiro.

Wykonawcy:
JAZZaneiro w składzie
Marta Sokołowska - wokal
Damian Ciosek - gitara, efekty perkusyjne
Aleksander Miśkiewicz - fortepian
Dominika Łukasiewicz - prowadzenie

______________________________________

 

#Spektakl_Zielona_Gęś_czyli_Najmniejszy_Teatrzyk_Świata - Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze

"Zielona Gęś, czyli Najmniejszy Teatrzyk Świata" według K.I. Gałczyńskiego w adaptacji scenicznej i reżyserii Joanny Gerigk - to propozycja ZTA  dla widzów dorosłych. W piątkowy wieczór na scenie zobaczymy znane postaci z Teatrzyku Zielona Gęś - Hermenegildę Kociubińską, Alojzego Gżegżółkę, profesora Bączyńskiego, Piekielnego Piotrusia, osiłka Porfiriona i psa Fafika, ale w nieco innej odsłonie. Na spektakl zapraszają: Rafał Ksiądzyna i Joanna Gerigk.

WYDARZENIE NA FB - CLICK

SOBOTA // 23.02.2019

#Szelmostwa_Lisa_Witalisa - Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze

W najbliższą sobotę i niedzielę (23.02 i 24.02) na scenie Teatru Norwida w Jeleniej Górze - Szelmostwa Lisa Witalisa. Wiersze Jana Brzechwy towarzyszą nam od dzieciństwa.  Dzięki charakterystycznym postaciom, dowcipnemu językowi, a zwłaszcza przenikliwości autora, jego dzieła są znane i lubiane wśród małych i dużych. Obok takich kultowych utworów jak „Akademia Pana Kleksa” czy „Pchła Szachrajka”, do szerokiej wyobraźni przenikają też „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Jeśli chcemy żyć w lepszym świecie kierujmy się rozumem, wrażliwością społeczną, szacunkiem dla innych. To one są kluczem do harmonii i poczucia sprawiedliwości - to motto tego spektaklu. Zapraszają: Małgorzata Osiej-Gadzina, Marta Kędziora i Robert Mania - aktorzy z Teatru Norwida.

WYDARZENIE NA FB - CLICK

______________________________________

#Gala_Finałowa_Festiwalu_Zoom - Zdrojowy Teatr Animacji

Zapraszamy na koncert Adama Bałdycha & Krzysztofa Dysa, którzy uświetnią tegoroczną galę finałową 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM ZBLIŻENIA


Adam Bałdych i Krzysztof Dys to fenomenalni jazzmani, którzy aktywnie koncertują na całym świecie. Ich wspólnym projektem jest forma duetu, gdzie nieograniczone możliwości artystyczne są fundamentem do improwizacji i poszukiwań nowych współbrzmień oraz technik. Muzycy wypracowali niezwykłą komunikację artystyczną sprawiając, iż intuicyjnie potrafią przemierzyć niesamowite rejony muzyczne.

WYDARZENIE NA FB - CLICK

______________________________________

NIEDZIELA // 24.02.2019

#Pierre_Gripapri_Czarownice_w_Bibliotece - Zdrojowy Teatr Animacji

Czarownice w bibliotece to pełne humoru, kameralne przedstawienie nie tylko dla najmłodszych widzów. To przedstawienie, które nie siląc się na nachalne morały bawi i uczy dzieci. U dorosłych zaś wyrafinowany i niejednokrotnie dwuznaczny humor Gripariego z pewnością wywoła szczery uśmiech. Ostatnio w Bibliotece coraz częściej mają miejsce zagadkowe zajścia: a to ktoś zgasi czytelnikom światło, a to znów odłoży lekturę na nie swoje miejsce; czasem ktoś zagnie róg książki, poplami ją, a nawet celowo popisze flamastrem albo wyrwie kartkę! Plaga w bibliotekach dość powszechna - powiedziałby ktoś niezorientowany. I zwykle miałby rację. Tylko że w tej bibliotece za tajemnicze zjawiska odpowiedzialne są nie mole książkowe, ale... czarownice!

______________________________________

#Szelmostwa_Lisa_Witalisa - Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze

Zapraszają - Małgorzata Osiej-Gadzina, Marta Kędziora i Robert Mania - aktorzy z Teatru Norwida:

 

jelenia góra weekend Zdrojowy Teatr Animacji wydarzenia imprezownik Filharmonia Dolnoslaska w Jeleniej Górze Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zielona gęś teatr norwida zoom zoom zbliżenia szelmostwa lisa witalisa w krainie romea i julii zielona gęś najmniejszy teatrzyk świata festiwal filmowy międzynarodowy festiwal filmowy