105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Wehikuł Czasu

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 lutego 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1567166841

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Zapraszamy - weekend bogaty w atrakcje.


 

W najbliższą niedzielę rusza oficjalnie 22. Edycja Festiwalu Silesia Sonans. Na inaugurację na jeleniogórskim Placu Ratuszowym koncert Włodek Pawlik Trio. Początek godzina 19.30. Pozostałe koncerty od poniedziałku jak zwykle w kościele pw. Podwyższenia Krzyża (Garnizonowy) przy ul. 1-Maja. W tym roku organizatorzy zaplanowali też swoisty muzyczny happening poprzedzający festiwal pod nazwą 'Klawesyn w Mieście'. Mówi koordynator Festiwalu Silesia Sonans Michalina Bienkiewicz.

Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność zaprasza w najbliższą niedzielę na uroczystości z okazji 39 rocznicy powstania tej szczególnej organizacji pracowniczej, niezależnego związku zawodowego. 'Nie możemy i nie chcemy zapomnieć o tych pozostawionych nam wartościach i zobowiązaniach' - mówi przewodniczący zarządu regionu Franciszek Kopeć. Ten fundament jest również dzisiaj dla NSZZ Solidarność ważną i potrzebną podporą oraz kierunkowskazem w działaniu.

Bardzo atrakcyjne zapowiadają się Dożynki podjaworskiej Gminy Męcinka, które w tym roku odbędą się w miejscowości Chełmiec. Zaczynamy w niedzielę o godz. 14- tej mszą świętą polową, potem ruszamy z pokazami tradycji ludowych, wielkim gminnym grillowaniem z udziałem wicemistrza świata w tej dyscyplinie a wieczorem swoje największe przeboje zagra grupa Kombi, mówi Mirosław Brzozowski, wójt gminy Męcinka.

 

Już w najbliższą niedzielę na stadionie sportowym w Czarnym Borze odbędą się gminne Dożynki połączone ze Świętem Pieroga. Tradycyjnie, jak co roku rolnicy podziękują za plony zebrane podczas tegorocznych żniw. Obchody tradycyjnie rozpocznie wielobarwny korowód dożynkowy. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Mega Dance, a taneczną zabawę poprowadzi Zespół Sekret. Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz sztucznych ogni.

 

Już jutro nad kamiennogórskim zalewem
odbędzie się Powiatowe Święta Mleka i Powiatowe Święto Przedsiębiorczości.
Będzie min. prezentacja lokalnych tradycji związanych z produkcją i przetwórstwem mleka, ekologiczne, zdrowe i smaczne produkty mleczne a przede wszystkim doskonała zabawa dla kilku pokoleń. To również podziękowanie wszystkim, których codzienna, wytrwała praca pozwala korzystać z darów kamiennogórskiej ziemi.
Zaprasza w-ce starosta kamiennogórski Małgorzata Krzyszkowska.

 

 

 

 

 

kino Lot zaprasza

spis wszystkich imprez w pliku poniżej

Plik PDF

imprezy wydarzenia dożynki plenery