105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Gramy Jak W Transie
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
10 grudnia 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1560495094

Imprezownik - czyli gdzie warto być w nadchodzący weekend!

Wiele atrakcji czeka na mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region.


Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza w najbliższą niedzielę (16 czerwca) o godzinie 16.00 na spektakl 'Ale świństwo - sztukę dla małych, większych i wegetarian'.

Zabawne przedstawienie opowiada o losach czterech świnek, które chcą uciec z hodowli i żyć na wolności. Na spektakl zaprasza Diana Jonkisz i Dorota Fluder - aktorki Zdrojowego teatru Animacji:Gratka dla najmłodszych również w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tam w najbliższą niedzielę o godzinie 10.30 oraz 12.30 Niedzielny Poranek Muzyczny - Wielki polski finał ! Hej !

Zanim wybierzecie miejsce na wakacje i zabukujecie bilety lotnicze, zapraszamy Was na nasz finałowy poranek! Przecież
Polska to kraj barwny ludowo, radosny muzycznie i przepiękny krajobrazowo! W dodatku to nasza Ojczyzna, której niestety
często nie potrafimy tak naprawdę docenić! Dlatego tym razem zagramy siarczyście i nasze spotkania zakończymy bardzo
uroczyście... Hej!

 

Teraz Teatr im. C.K.Norwida w Jeleniej Górze

W najbliższą sobotę Teatr Norwida w Jeleniej Górze zaprasza na ostatnią w tym sezonie premierę pt. 'Dzień Walentego' na podstawie powieści Iwana Wyrypajewa. Przedstawienie będzie zwieńczeniem rosyjskiego tryptyku, w skład którego weszły dwie cieszące się wciąż wielkim powodzeniem widzów, 'Gąska' Nikołaja Kolady oraz wieczór jednoaktówek -'Oświadczyny' i 'Niedźwiedź' Antona Czechowa. 'Dzień Walentego' to, jak wszystkie wymienione, historia miłosna. Co więcej: jak w 'Gąsce' mamy do czynienia z trójkątem. Tam byli to dwaj mężczyźni i kobieta - tu na odwrót.
Mówi reżyser spektaklu Łukasz Witt-Michałowski.


DZIEŃ WALENTEGO - IWAN WYRYPAJEW
PREMIERA: 15.06.2019
Reżyser: Łukasz Witt-Michałowski
Scenografia: Elbruzda Marta (Góźdź)
Choreografia: Wojciech Kaproń
Muzyka: Max Kowalski
Występują:
Iwona Lach
Elżbieta Kosecka
Marta Kędziora
Katarzyna Trzeszczkowska
Robert Mania
Filip Toroński

Zapraszamy w sobotę o godzinie 19.00 oraz niedziele na 18.00

Zapraszamy także do Lubania

W najbliższą niedzielę na Rynku w Lubaniu odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych w którym udział weźmie 6 orkiestr z terenu województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Orkiestrom towarzyszyć będą mażoretki. Już dzisiaj warto zarezerwować sobie niedzielne popołudnie na koncerty orkiestr dętych. Zaprasza organizator kapelmistrz Andrzej Drozdowicz.

 

W nadchodzący weekend także Wleń będzie miał swoje święto

Liczne atrakcje czekają na uczestników Średniowiecznego Jarmarku Gołębiarki we Wleniu. Utrzymaną w średniowiecznej konwencji dwudniową imprezę oficjalnie rozpocznie wystrzał bombardy w sobotę o godz. 16.00, zaprasza Anna Komsta, dyrektor Ośrodka Kultury we Wleniu.

 

Jeśli zaplanowaliście wycieczkę do Zamku Książ w najbliższy piątek i sobotę to jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 110 rocznicę jedynego publicznego koncertu Księżnej Daisy w Zamku Książ. Odbyło się to dokładnie 14 czerwca 1909 roku. Całość rozpocznie się w piątek o godzinie 16.30 rekonstrukcją wjazdu Księżnej Daisy na dziedziniec Zamku Książ. W rolę tej wyjątkowej kobiety wcieli się pochodząca z Jeleniej Góry, ale mieszkająca na co dzień w Wiedniu, śpiewaczka operowa Ewa Paprotna. Koncert rozpocznie Aria Królowej Nocy W.A. Mozarta - zaprasza główny organizator wydarzenia Mariola Fanselow z Fundacji Wspólna Przestrzeń.

 

Zachęcamy także do odwiedzania Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze

Wystawa Tworzone Światłem. Szkło i Malarstwo. Silvio Vigliaturo, to tytuł najnowszej wystawy, którą od soboty będzie można podziwiać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Autorem prac jest włoski artysta. który brał udział w 145 indywidualnych wystawach międzynarodowych. Tym razem swoje szklane rzeźby i obrazy pokaże w Jeleniej Górze. Wernisaż wystawy i spotkanie z artystą odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w Muzeum Karkonoskim, mówi dyrektor Gabriela Zawiła.

Silvio Vigliaturo będzie również gościem spotkania z cyklu Niedziela w Muzeum.
Początek o godz. 11.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

 

Można także pomóc przy okazji zabawy...

Organizują piknik wrakowy, żeby pomóc Szymkowi choremu na nowotwór złośliwy. Impreza odbędzie się w niedzielę na byłym poligonie przy. Alei Solidarności w Jeleniej Górze. Będą m.in widowiskowe rajdy i loteria z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie 2,5- letniego chłopca. Startujemy o godz. 11- tej, mówi współorganizator pikniku.

 

I jeszcze propozycja jeleniogórskiego kina Lot:

 

Szczegółowy spis imprez poniżej:

Plik PDF

3. edycja pikniku Kręci mnie bezpieczeństwo w Gryfowie Śląskim.

Organizatorzy imprezy przygotowali sporo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych w tym wielki mecz piłki nożnej mundurowi kontra siłacze. Ważnym punktem programu, będzie zbiórka krwi, mówi Kamila Zajączkowska