105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 lutego 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1595834088

Gruntowna reorganizacja MCZ

Cel to dostosowanie warunków działania placówki do czasów pandemii i związanych z tym wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia.


Należące do KGHM, Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie przechodzi gruntowną reorganizację. Cel to dostosowanie warunków działania placówki do czasów pandemii i związanych z tym wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia. Priorytetem jest bezpieczeństwo pacjentów. Więcej porad specjalistów oraz unikanie niepotrzebnych wizyt w szpitalach ma chronić pacjentów z chorobami towarzyszącymi przed niepotrzebnymi wizytami w szpitalu. Mówi Piotr Milczanowski, Prezes Miedziowego Centrum Zdrowia.

W lubińskim szpitalu odnawiana jest pracownia hemodynamiki, na ukończeniu jest remont całego V piętra, gdzie zostanie przeniesiony i powiększony Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

- Działania, które podejmuje Zarząd MCZ są inspirowane wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia i są podyktowane zapotrzebowaniem na wybrane procedury oraz zwiększeniem bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu. Zmiany mają również na względzie finansową efektywność szpitala. Nasza załoga to profesjonaliści, dzięki którym możemy się rozwijać, poszerzać tym samym zakres wykonywanych zabiegów i cieszyć się zaufaniem naszych pacjentów – mówi Piotr Milczanowski, Prezes Miedziowego Centrum Zdrowia.

Zarząd MCZ opracował plan efektywniejszego wykorzystania bazy przy zachowaniu najwyższego priorytetu - bezpieczeństwa pacjentów. W sierpniu planowane jest także przeniesienie Oddziału Diabetologicznego do budynku D-7 i połączenia go z Oddziałem Chorób Wewnętrznych. Oddział Diabetologii nadal będzie funkcjonował na zasadach pełnej autonomii i będzie realizował w pełnym wymiarze dotychczasowy kontrakt z NFZ. Spółka nie planuje zwolnień pracowników.

- Zmiana organizacji szpitala podyktowana jest potrzebą dostosowania oddziałów do nowych wyzwań, przed którymi stanęła służba zdrowia w dobie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Staramy się realizować jak najwięcej procedur w trybie ambulatoryjnym, hospitalizacje zarezerwowane są dla ciężko chorych oraz procedur, których nie można realizować ambulatoryjnie. Wydłużyliśmy pracę większości poradni, pacjenci umawiani są na konkretne godziny, przywracamy konsultacje stacjonarne - powiedział Marek Ścieszka, Wiceprezes Miedziowego Centrum Zdrowia.

Plan zakłada zwiększenie liczby porad ambulatoryjnych, w tym porad diabetologicznych w jednostkach MCZ w Głogowie, Lubinie i Legnicy. Dodatkowo zostaną zwiększone kontrakty z NFZ w Pracowni Stopy Cukrzycowej oraz w Pracowniach Laseroterapii.

Kolejne prace planowane są w przyszłym roku. Remonty Pracowni Endoskopowej, Pracowni Ultrasonograficznej, Oddziału Gastrologicznego oraz Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej będą kontynuowane. W pierwszym kwartale przyszłego roku uruchomione zostaną Sale Wszczepiania Rozruszników.

#KGHM #mcz