105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 marca 2023 - niedziela Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 marca 2023 - niedziela Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 marca 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1591342109

Gęś która myśli, że jest żurawiem

To od kilku tygodni najpopularniejsze miejsce w lubińskim ZOO, od kiedy para żurawi mandżurskich wychowuje pisklę gęsi gęgawy.


Foto&video: Andrzej Stefańczyk

Od kilku tygodni, to miejsce w ZOO w Lubinie, cieszy się największą popularnością. Wszystko dzięki bardzo rzadkiej sytuacji, kiedy to para żurawi mandżurskich wychowuje pisklę gęsi gęgawy. Jak informują pracownicy ZOO, to taki wypadek przy składaniu jaj, kiedy gęś przez pomyłkę trafiła do gniazda żurawi i to właśnie tam wczesną wiosną, złożyła jedno z trzech jaj. Tak doszło do połączenia gatunków, których połączyć się nie da. Jednak jak zwykle ostatnie słowo będzie należeć do natury. 

" frameborder="0" allowfullscreen>