105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Wiadomości z kraju i ze świata

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1661418994

Dziesiąty Letni Bieg Piastów

1500 zawodników i Sofia Ennaoui na jakuszyckich trasach


Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów Sofia Ennaoui będzie zagrzewać do walki uczestników 10 Letniego Biegu Piastów, który w najbliższą sobotę i niedzielę rozegrany zostanie na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Sofia Ennaoui da hasło do startu ultramaratończykom, którzy zmierzą się z dystansem pięćdziesięciu kilometrów, jak również pokibicuje uczniom podstawówek – uczestnikom Wyprawy Zuchów. Będzie także dopingować tych, którzy postanowili zmierzyć się z dystansem półmaratonu.

Przyjazd tak wybitnej, utytułowanej i niezwykle sympatycznej biegaczki, jaką jest Sofia Ennaoui, uświetni jubileusz Letniego Biegu Piastów, rozgrywanego po raz dziesiąty. Sofia Ennaoui jest Ambasadorem PKO Banku Polskiego – Sponsora Generalnego 10 Letniego Biegu Piastów. Należy do największych gwiazd polskiego biegania. Na niedawnych Mistrzostwach Europy w Monachium, po porywającym, długim finiszu, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. W lipcu w USA na  Mistrzostwach Świata, także na 1500 m, zajęła piąte miejsce.

10 Letni Bieg Piastów odbędzie się na dystansach 12, 21 i 51 km w biegach górskich. Na 12 km zorganizowany zostanie także marsz nordic walking. Uczniowie klas I-VI podstawówek pobiegną w Wyprawie Zuchów, a dzieci jeszcze młodsze w Biegu Przedszkolaka. Areną rywalizacji będą wspaniałe trasy, przeważnie szutrowe, w Górach Izerskich, ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Na starcie półmaratonu stanie dwóch wielkich mistrzów zimowego Biegu Piastów na nartach biegowych, zwycięzców na koronnym dystansie 50 km. Zbigniew Lis, zwany Królem Samolotu, wygrał pięćdziesiątkę trzy razy (w 1980, 1983 i 1989), a Waldemar Witulski dwa razy (1984 i 1987).

Faworytem ultramaratonu jest znakomity Jacek Sobas ze Szklarskiej Poręby, który już kilka razy wygrał Letni Bieg Piastów na różnych dystansach. Wśród kobiet o zwycięstwo powalczy niesamowita Aleksandra Gruszka z Boguszowa-Gorców, zdobywczyni drugiej lokaty w tegorocznej Sudeckiej Setce.

Na wszystkich zawodników czekać będą na trasie punkty odżywcze, obsługiwane przez wolontariuszy, na mecie, pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny, a w pakietach startowych koszulki techniczne wysokiej jakości. Zapisy na dwunastkę, marsz nordic walking oraz biegi dzieci są jeszcze możliwe na stronie internetowej www.bieg-piastow.pl. Jeśli pozostaną wolne miejsca, będzie można zapisać się także w biurze wydawania numerów startowych w hotelu Bornit w centrum Szklarskiej Poręby.

W miasteczku zawodów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach na zawodników i kibiców czekać będzie sporo atrakcji. W strefie expo będzie można kupić stroje sportowe i pamiątki Biegu Piastów, w rodzinnej strefie KGHM Polska Miedź na dzieci czekać będą dmuchańce, a w strefie PKO Banku Polskiego odbędzie się kurs pierwszej pomocy.

Organizacja 10 Letniego Biegu Piastów możliwa jest dzięki wsparciu sponsorów, partnerów, wolontariuszy i patronów. Sponsorem Generalnym jest KGHM Polska Miedź SA, Sponsorem Głównym PKO Bank Polski, Sponsorem Technicznym Quest, Partnerem Technicznym Brubeck, Partnerem Motoryzacyjnym Volvo Car Bielany Wrocławskie, a Partnerami Termy Cieplickie, Interferie Sport, AdRunaLine Sports, Miasto Jelenia Góra, Miasto Szklarska Poręba i Dolny Śląsk. Patronami honorowymi są Polskimi Komitet Olimpijski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Program 10 Letniego Biegu Piastów

27 sierpnia 2022 (sobota):

9:00 START Ultramaraton Jakuszycki

9:15 START Wypraw Zuchów

10:00 START Półmaraton Jakuszycki

 

28 sierpnia 2022 (niedziela)

9:30 START Bieg Przedszkolaka

10:00 START Jakuszyckiej Dwunastki

10:20 START Marszu Nordic Walking