105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 października 2024 - piątek Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 października 2024 - piątek Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
04 października 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1701251640

Dolny Śląsk zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20


Na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju. O współpracy samorządu województwa z Polskim Związkiem Lekkoatletyki opowiedzieli dziś Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz Sebastian Chmara – Wiceprezes PZLA, Zygmunt Worsa – Prezes DZLA.

- Od wielu lat konsekwentnie inwestujemy w rozwój bazy sportowej w regionie. Dzięki temu na Dolnym Śląsku powstały m.in. 42 obiekty lekkoatletyczne w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, a także hala lekkoatletyczna we Wrocławiu. Inwestowaliśmy także w programy dla trenerów i uzdolnionych sportowców, dlatego teraz przyszedł czas na efekty tych działań – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa. 

We wrześniu oficjalnie otwarto długo wyczekiwaną przez całe środowisko sportowe, jedyną w regionie i najnowocześniejszą w Polsce, Halę Lekkoatletyczną we Wrocławiu. Inicjatorami jej powstania był Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Wraz z początkiem listopada swoje treningi na hali rozpoczęli pierwsi sportowcy, a już niedługo gościć na niej będą wielkie sportowe emocje - na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju.

- Dziękuję za powstanie tej hali wszystkim którzy się do tego przyczynili. W Polsce ze względu na klimat takie hale są niezbędne do treningu. Jako związek od lat apelujemy, aby w kraju powstawało ich więcej. Warto podkreślić, że jest to dopiero początek i mają powstać kolejne elementy które będą tę infrastrukturę wspierały – dodaje Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletki.

Dolny Śląsk inwestuje w lekką atletykę od wielu lat. W ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” powstały w naszym województwie 42 obiekty lekkoatletyczne. Dodatkowo samorząd nawiązał współpracę z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, czego efektem jest program zajęć „Lekkoatletyka dla Każdego!” realizowany w formie zajęć pozaszkolnych na nowych stadionach. Stworzyło to impuls do rozwoju, powstania lub reaktywacji sekcji lekkoatletycznych w wielu miejscach w regionie. Te działania z kolei przekładają się na wyniki we współzawodnictwie krajowym dzieci i młodzieży.