105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
08 grudnia 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1608034313

Czy Muzeum Sportu w Karpaczu zostanie przeniesione na Polanę Jakuszycką?

Planowane jest przeniesienie siedziby Muzeum Sportu i Turystki z Karpacza do Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach.


Na Polanie Jakuszyckiej, w jednym z najpiękniejszych miejsc Dolnego Śląska powstaje nowoczesne Dolnośląskie Centrum Sportu. Multifunkcyjny, całoroczny obiekt będzie gotowy i otwarty już jesienią przyszłego roku i wtedy planowane jest przeniesienie siedziby Muzeum Sportu i Turystki z Karpacza do Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Jak mówi Michał Nowakowski rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego muzeum będzie miało tam nowoczesną i dużą przestrzeń wystawienniczą i gwarancję dużej liczby zwiedzających, ponieważ nowoczesny obiekt będzie przyciągał turystów nie tylko z Dolnego Śląska, ale i z całej Polski i z Europy.

Tymczasem sceptyczny do pomysłu przeniesienia Muzeum Sportu z Karpacza do Szklarskiej Poręby Jakuszyc jest burmistrz miasta pod Śnieżką Radosław Jęcek.