105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550706221

Czwarty dzień Festiwalu Filmowego Zoom - Zbliżenia

Za nami spotkanie z Robertem Więckiewiczem. W czwartym dniu na widzów czeka m.in. doskonały thriller psychologiczny i historia pewnej GIRL.


Czwartek, to dwa pokazy przedpremierowe, na które zaprasza organizator Sylwia Motyl.

Godz. 16:00

FLIRTUJĄC Z ŻYCIEM - Danuta Stenka i Łukasz Maciejewski

Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze.
Wywiad - rzeka z Danutą Stenką "Flirtując z życiem", którego autorem jest ceniony krytyk teatralny i filmowy - Łukasz Maciejewski, ukazał się właśnie w nowej, rozszerzonej edycji. Zapraszamy na spotkanie z bohaterką książki i jej autorem

wstęp wolny
gdzie: Biuro Wystaw Artystycznych


Godz. 17:30
przedpremierowy pokaz filmu

WILKOŁAK, reż. Adrian Panek (WYDARZENIE NA FB - CLICK)

Fenomen polskiego kina gatunkowego. Świetny thriller psychologiczny i zarazem metafora powojennych traum. Prowizoryczny sierociniec wśród lasów i obozowe wilczury osaczające pałac w poszukiwaniu pożywienia. Nagroda na FPFF w Gdyni, Chicago i Nagroda Publiczności na FF w Tallinie.

Godz. 20:00

GIRL - reż. Lukas Dhont (WYDARZENIE NA FB - CLICK)

„W 2009 roku, gdy miałem 18 lat, przeczytałem w belgijskiej gazecie artykuł o młodej dziewczynie, która chciała zostać baleriną, ale urodziła się jako chłopak. Zaintrygowała mnie ta piętnastolatka - oto postanowiła wybrać swoją tożsamość na przekór reakcjom innych. Dostrzegłem w niej odwagę, którą niekoniecznie odnalazłem w sobie i odczuwałem wielki entuzjazm związany z perspektywą sportretowania jej w filmie”.

15-letnia Lara zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze - o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym uwięziona jest wrażliwa dziewczyna.

Subtelny, kameralny film obsypany wieloma nagrodami:
Najlepszy film sekcji „Un Certain Regard” (MFF Cannes 2018)
Nagroda Palma „Queer” (MFF Cannes 2018)
Nagroda dla najlepszego (MFF Cannes 2018)
Złota Kamera dla najlepszego debiutanta (MFF Cannes 2018);
Europejska Nagroda Filmowa 2018;
Najlepszy film europejski (MFF San Sebastian 2018)
Nagroda specjalna (MFF San Sebastian 2018)
Grand Prix Festiwalu - Złoty Anioł (TOFITEST)
Nagroda Jury Studenckiego (TOFITEST)

jelenia góra kino Kino Lot zoom zoom zbliżenia kino niezależne filmy 22 międzynarodowy festiwal filmowy festiwal filmów niezależnych danuta stenka wilkołak girl pokaz filmów kinomaniacy