105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1610476241

Czarne chmury nad szpitalem w Zgorzelcu

Z naszych informacji wynika, że ordynatorzy oczekują do czwartku wycofania decyzji zarządu powiatu o odwołaniu dyr. Szpitala Zofii Barczyk.


Ordynatorzy szpitala w Zgorzelcu złożyli dzisiaj wypowiedzenia w geście solidarności z odwołaną dyrektor Zofią Barczyk. Z naszych informacji wynika że wypowiedzenia mają charakter warunkowy co oznacza, że oczekują zmiany decyzji Starosty do czwartku. Przypomnijmy, na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego (jest to szpital powiatowy) odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. To oficjalny lakoniczny komunikat jaki pojawił się na stronie powiatu zgorzeleckiego. Wszystko wskazuje na to, że sprawa może mieć związek z zaszczepieniem na początku stycznia przeciwko covid19 kilku osób spoza tzw. "grupy zero". Warto tutaj dodać, że Wielospecjalistyczny Szpital w Zgorzelcu w ciągu 20 lat pod kierownictwem Zofii Barczyk z placówki prowincjonalnej stał się jednym z najlepszych szpitali na Dolnym Śląsku, w którym leczą się pacjenci z całej Polski.
O ocenę tego co się wydarzyło dzisiaj w szpitalu w Zgorzelcu poprosiliśmy Juliana Pyrzanowskiego, pierwszego dyrektora Kasy Chorych w regionie jeleniogórskim, absolwenta Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego , eksperta ds. organizacji służby zdrowia.  

Kontrola NFZ w szpitali w Zgorzelcu jeszcze trwa i wyniki są póki co nie znane.

#odwołaniedyrektorszpitalawzgorzelcu