105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1660727676

Bukowińskie Spotkania i LAWA 2022


Od jutra (18.08) do niedzieli (21.08) zapraszamy na Rynek w  Lubaniu. Czekają nas cztery dni pełne muzyki  i dobrej zabawy. Czwartek i piątek to folkowe klimaty – czyli Bukowińskie Spotkania – trzydziesty trzeci Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. To jedno z najważniejszych przedsięwzięć w Europie promujący wielokulturowość Bukowiny oraz różnorodność i równość kultur. Mówi z-ca burmistrza Lubania Mateusz Zajdel.

Bukowińskie Spotkania - 33. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

18.08.2022 r. (czwartek)

Koncert inauguracyjny festiwalu - scena na Rynku, godz. 19.00

Prezentacje zespołów

z Ukrainy: Czerniwczanka - Czerniowce, Rodyna - Rewno

z Rumunii: Dor - Moara, Hajdina - Luduş (zespół węgierski), Obcina Stânişoarei - Mălini

z Polski: Echo Bukowiny - Lubań

19.08.2022 r. (piątek)

Korowód zespołów ulicami Lubania od Wieży Brackiej do Rynku, godz. 15.25

Otwarcie festiwalu w Lubaniu – scena na Rynku, godz. 16.00

Prezentacje zespołów:

Echo Bukowiny - Lubań - Polska

Jodełki - Żagań - Polska

Obcina Stânişoarei - Mălini - Rumunia

Rodyna - Rewno - Ukraina

Podgrodzianki - Raciborowice Górne - Polska

Strzegomianki - Strzegomiany - Polska

Poliny dwie - Lubań - Polska

Watra - Brzeźnica - Polska

Dunawiec - Zbylutów - Polska

Dor - Moara - Rumunia

Czerniwczanka - Czerniowce - Ukraina

Jutrzenka - Bolesławiec - Polska

Hajdina - Luduş - Rumunia (zespół węgierski)

Organizatorzy: Miasto Lubań, Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile

Festiwal dotowany jest przez: Miasto Lubań, Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Regionalne Centrum Kultury w Pile

Patronat medialny: „Ziemia Lubańska”, eLuban.pl, @lubieluban, Muzyczne Radio

Patronat honorowy:

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Anna Machałek,

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski,

Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

Tuż po Bukowińskich Spotkaniach, czyli 20 i 21 sierpnia, odbędą się Dni Lubania „Lawa 2022”.

W sobotę będziemy mogli posłuchać występów lokalnych zespołów, obejrzeć film pod chmurką, posłuchać na żywo muzyki filmowej, a także pośmiać się podczas występu Damiana Skóry. Ktoś zapyta, a kto to taki? To osoba rzutka, krzepka, ochocza oraz łysa, trochę nerwus. Posiada balkon, ale kiedyś chciałby psa...

Skóra ma na koncie kilka wygranych konkursów komediowych, występów telewizyjnych oraz materiałów umieszczonych w serwisie Youtube. Jego ostatni program „Ma Pan rację, przepraszam” cieszy się bardzo dobrymi recenzjami. Oszczędnie gospodaruje wulgaryzmami, aby ustąpić miejsce większej ilości absurdu i obserwacjom wychodzącym poza kanon „co te kobitki mają w tych torebkach”.

A co czeka nas w niedzielę? Zabawę rozpocznie Babylon Tribiute Band. Z kolei po występie Agaty Hylińskiej & Aretaya na scenie pojawi się The Nierobbers. To „młody”, obiecujący zespół rodem z Elbląga. Porusza się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej pachnącym również wiatrem i wodą. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju oraz wielokrotnym zdobywcą Nagrody Publiczności. Zespół koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności. Grupa ma w dorobku trzy płyty długogrające i występy na wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach żeglarskich i turystycznych w Polsce.

Swoje 5 minut będą mieli także fani hip-hopu. O godzinie 17 wystąpi Abradab. Pochodzi ze Śląska, a hip-hopem zainteresował się na początku lat dziewięćdziesiątych. Miał wówczas 14 lat. Razem z Joką i Magikiem założył kultowy skład Kaliber 44. Jest mistrzem słowa, jego teksty pełne są trafnych porównań, świetnych rymów i gry słownej. Oprócz pisania tekstów Abradab jest też bardzo dobrym producentem, co udowadniał każdą z płyt, które były wydawane jako Kaliber 44 i jako jego solówki. Wraz z nim na scenie zaprezentuje się Rahim i Kleszcz we wspólnym projekcie ARKanoid.

Gwiazdą wieczoru 20. edycji LAWY będzie natomiast Tadeusz Seibert. Artysta pochodzi z Malborka. Ukończył wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po raz pierwszy na scenie wystąpił mając 5 lat w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali piosenki w Europie. W Polsce wywalczył Złotą Nagrodę na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”, Grand Prix Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. i 70., głównej nagrody na Festiwalu im. Anny German i wielu innych. Ponadto występował w telewizyjnych konkursach wokalnych, tj. Mam talent!, Śpiewaj i walcz, Must Be the Music. Tylko muzyka. Był także uczestnikiem programu „Szansa na sukces”, finalistą X edycji „The Voice of Poland” oraz uczestnikiem 58. i 59. edycji KFPP Opole 2021 oraz 2022.

Oprócz wymienionych artystów nie zabraknie innych atrakcji. Na scenie zaprezentuje się Smokey Tribute Band. Będzie można m.in. dobrze zjeść, nauczyć się tańczyć z Kubańczykiem Alexisem Vinentem, a także odpocząć na specjalnie przygotowanej plaży, a na koniec poszaleć na Afterparty z M-Drums, Dj NH oraz Alexisem.