105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1703669460

Biała sobota w Galerii Sudeckiej

Nie jesteś ofiarą swojej traumy – jesteś bohaterem swojej historii. To motyw przewodni kampanii promowanej przez Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego,


DCZP  we współpracy z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego 23 grudnia o 10:00 zorganizowało w Jeleniej Górze Białą Sobotę dla osób borykających się z zespołem stresu pourazowego PTSD.

Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. i współorganizator wydarzenia mówi: zespół stresu pourazowego PTSD może tak naprawdę dotknąć każdego.  Doświadczamy w życiu wielu różnych traumatycznych przeżyć i wydarzeń. Niekiedy taki stres, taki uraz daje swoje objawy od razu, niekiedy dotyka ludzi dopiero długo po zakończeniu jakiegoś doświadczenia. Objawy PTSD obejmują retrospekcje i koszmary związane z traumą, a także trudności z koncentracją i wykonywaniem codziennych czynności. 

Kampania Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego przeprowadzana jest na terenie całego Dolnego Śląska. Zakłada ona przedstawienie przeżytej traumy w sposób pozytywny i przedstawienie korzyści jakie niesie za sobą przejście przez trudne momenty życiowe.

W samym środku Galerii Sudeckiej eksponowaliśmy materiały promocyjne, natomiast przed wejściem do Galerii dla chętnych dostępny był tzw. amerykański autobus z obecnymi na miejscu specjalistami – dodaje Hubert Papaj, Prezes KARR S.A. – Chcieliśmy w ten sposób wesprzeć osoby poszukujące, potrzebujące pomocy w walce ze swoimi traumami. Dodatkowo dla zainteresowanych udzielaliśmy lekcji pierwszej pomocy wraz z Rudawską Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą.

 

 

 

 

Zdjęcia