105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1691400300

Bezpiecznie na szlaku z KGHM i Andrzejem Bargielem


Pracownicy Polskiej Miedzi wraz z wybitnym skialpinistą Andrzejem Bargielem doradzają, jak bezpiecznie uprawiać turystykę górską. W tym celu stworzyli wyjątkowy album „W góry z KGHM. Bezpiecznie na szlaku z Rodziną Polskiej Miedzi”. Wydawnictwo odnosi się do priorytetowej wartości miedziowej spółki – bezpieczeństwa i jednocześnie promuje aktywność w polskich górach.

– Załoga KGHM to ludzie pełni zaangażowania i pasji. Nie tylko rzetelnie podchodzą do swojej codziennej pracy, ale z empatią reagują na potrzeby swoich sąsiadów, koleżanek i kolegów. Dzielą się swoim czasem i pasjami. Widać to na przykładzie wolontariatu pracowniczego KGHM, podobnie było także przy albumie „W góry z KGHM. Bezpiecznie na szlaku z Rodziną Polskiej Miedzi”. Zostaliśmy wręcz zasypani materiałami od naszych pracowników, którzy podzielili się zdjęciami i swoimi doświadczeniami z górskich szlaków, a 40 osób stało się współautorami wydawnictwa – powiedział Mateusz Wodejko, wiceprezes zarządu ds. finansowych KGHM.

GÓRY GÓRNICZYM OKIEM

Autorska publikacja zawiera zdjęcia polskich gór wykonane przez górników, hutników, przeróbkarzy, ratowników i przedstawicieli wielu innych zawodów w KGHM podczas ich wypraw i wędrówek. Uwiecznione na fotografiach piękno i potęga natury mają zachęcić do aktywności, ale równocześnie służyć poradą jak być bezpiecznym na szlakach. Dlatego szczególny akcent w książce położono na najważniejsze przesłanie, które legło u podstaw wydania albumu – bezpieczeństwo. Specjalne miejsce zajmują wskazówki ekspertów. Jak być świadomym górskim turystą radzi ekspert z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w KGHM. Swoimi doświadczeniami dzieli się także Ambasador KGHM Andrzej Bargiel – światowej sławy skialpinista, który właśnie z wielkim sukcesem zakończył wyprawę na dwa ośmiotysięczniki, z których zjechał na nartach.

– Góry są wymagające nie tylko tutaj, gdzie sięgamy po najwyższe szczyty, także w polskich górach musimy być świadomi niebezpieczeństwa i ryzyka. Dlatego tak ważne jest promowanie odpowiedzialnej turystyki – przekazał w specjalnej relacji dla KGHM prosto z podnóża Karakorum Andrzej Bargiel.

BEZPIECZEŃSTWO NA SZCZYCIE

Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. bezwzględnym priorytetem. Firma promuje kulturę bezpiecznej pracy opartej na szkoleniu pracowników, wdrażaniu innowacyjnych technologii oraz systemów zarządzania bezpieczeństwem. Miedziowy gigant stosuje innowacyjną organizację pracy oraz systemy wczesnego ostrzegania. Do szkoleń wykorzystywana jest m.in. technologia VR (Virtual Reality), gdzie pracownicy uczą się zasad pracy na wysokościach, czy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ratownicy i strażacy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM należą do najlepszych na świecie. Ich profesjonalizm i umiejętności były wielokrotnie doceniane. W ostatnich Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych (2022 rok) ratownicy górniczy KGHM w jednej z konkurencji zajęli III miejsce otrzymując brązowy medal.

Publikacja jest dostępna pod adresem: https://kghm.com/pl/w-gory-z-kghm.

 

Zdjęcia