105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 listopada 2023 - czwartek Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

AUTORADIO
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 listopada 2023 - czwartek Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 listopada 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1577956018

Bezpiecznie na Dolnym Śląsku w Sylwestra i Nowy Rok

Za nami świętowanie i sylwestrowo – noworoczne zabawy. Koniec starego roku i początek nowego przebiegł na Dolnym Śląsku bezpiecznie.


Podczas imprez oraz na dolnośląskich drogach nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Nie odnotowano też żadnych wypadków z użyciem petard i fajerwerków. W 4 zaledwie wypadkach, do których doszło w ciągu dwóch minionych dni, nikt nie zginął. W tym okresie nad bezpieczeństwem czuwali dolnośląscy policjanci.

Dolnoślązacy bezpiecznie „weszli” w nowy 2020 rok. Podczas hucznych zabaw sylwestrowych i na drogach nie odnotowano na terenie województwa żadnych poważniejszych zdarzeń. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Dolnego Śląska i zaproszonych gości, którzy przywitali nowy rok w naszym regionie, czuwali dolnośląscy policjanci.

W działaniach udział wzięli funkcjonariusze pionu prewencji, ruchu drogowego oraz służb operacyjnych. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprez sylwestrowych, zorganizowanych przez wiele dolnośląskich miast. Patrolowali też inne rejony, gdzie przebywali mieszkańcy witający Nowy Rok.

By było bezpiecznie, w ciągu dwóch minionych dni, funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 3,1 tys. różnego rodzaju interwencji. Nie odnotowano także żadnych wypadków z użyciem petard i fajerwerków. Funkcjonariusze podczas  służby ujawnili i zatrzymali łącznie 33 osoby poszukiwane.

Intensywną służbę pełnili także policjanci ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W ciągu dwóch minionych dni odnotowano zaledwie 4 wypadki. W zaistniałych zdarzeniach drogowych nikt nie zginął.   Ranne zostały 4 osoby.

Podczas służby na drogach funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu łącznie 40 osób, które mimo wielokrotnych apeli zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Wszyscy zatrzymani za czyny, których się dopuścili będą teraz odpowiadać przed sądem.

podinsp. Krzysztof Zaporowski (Policja Dolnośląska).

Tragiczny w skutkach pożar mieszkania w Jeleniej Górze. Do zdarzenia doszło w budynku jednorodzinnym przy ulicy Panieńskiej w Jeleniej Górze. Podczas akcji strażacy znaleźli nie dającą oznak życia kobietę. Lekarz stwierdził zgon. W pomieszczeniu objętym pożarem, prawdopodobnie płonęła podłoga i część umeblowania. Poza tym Sylwester i Nowy Rok minął w Kotlinie Jeleniogórskiej relatywnie spokojnie mówi Małgorzata Gorzelak - oficer prasowy KMP w Jelenia Góra.

policja podsumowanie sylwester nowy rok