105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lipca 2024 - środa Imieniny: Kingi, Krystyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lipca 2024 - środa Imieniny: Kingi, Krystyny

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
24 lipca 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1678010940

Bezpartyjni i Samorządowcy - potrzebni w parlamencie!


Chcemy przełamać model niedoskonałości państwa polskiego. To ruch samorządowy pokazuje, że można to przełamać - powiedział, otwierając konferencję programową Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców Robert Raczyński, prezydent Lubina. Samorządowcy z całej Polski zrzeszeni w Federacji spotkali się we Wrocławiu, by opracować program swojego ugrupowania.

Pod patronatem prof. dr hab. Macieja Cesarza, patronatem oraz honorowym przewodnictwem prof. Edwarda Czapiewskiego spotkało się blisko 200 przedstawicieli Bezpartyjnych i Samorządowców z całej Polski. Rozpoczęli dyskusję programową w siedmiu zespołach tematycznych, aby opracować szczegóły programu Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców.

Siedem zespołów obradowało nad tematami związanymi ze zdrowiem, transportem, przedsiębiorczością, energetyką, demografią, sprawami ustrojowymi i międzynarodowymi. Wśród uczestników debaty znalazło się kilkudziesięciu samorządowców wraz z przedstawicielami środowiska naukowego i praktyków. Mówi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Samorządowcy rozwiązują problemy Polski

- Cieszy mnie, że tak licznie przybyli samorządowcy z całej Polski - powiedział na otwarciu Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, podczas otwarcia Konferencji Programowej. - Jesteśmy grupą polityczną, która wprowadzi do Sejmu posłów i posłanki, jestem o tym przekonany. Głos samorządu musi być usłyszany w parlamencie, bo to samorządowcy od lat 90. rozwiązują wszystkie problemy, z którymi nie radzą sobie kolejne rządy - dodał.

W trakcie dyskusji w zespołach tematycznych wypracowano podstawy programowe, które następnie będą procedowane przez radę programową pod kierownictwem prof. Macieja Cesarza i honorowym przewodnictwem prof. Edwarda Czapiewskiego. Na ich podstawie zostanie opracowany program Federacji, który zostanie zaprezentowany przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi.

Bezpartyjni do Senatu RP

Jednocześnie powołano pełnomocnika federacji Bezpartyjni i Samorządowcy Senat 2023 - Dariusza Kacprzaka, który będzie koordynować start Bezpartyjnych Samorządowców do Senatu. - Naturalnym jest, że my Bezpartyjni Samorządowcy mamy potencjał, by wywrócić stolik przy którym dzieli się Polskę na dwie zantagonizowane strony - PiS i PO - powiedział Kacprzak. -  Bezpartyjni to naturalni przedstawiciele centrum, racjonalizmu i przedsiębiorców. Chcemy być trzecią siłą na kartach do głosowania, by Polacy mieli lepszy wybór. Idziemy w nadchodzących wyborach z listą 100 kandydatów do Senatu!

Poza przedstawieniem 100 kandydatów do Senatu Bezpartyjni i Samorządowcy zadeklarowali powołanie list do Sejmu RP miesiąc temu, na konferencji prasowej.