105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 lutego 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1563991308

Awaryjne lądownie paralotniarza

Mężczyzna wystartował z Kopy i wskutek najprawdopodobniej niekorzystnych warunków termicznych był zmuszony lądować awaryjnie. Na pomoc wezwał GOPR.


Do niebezpiecznego incydentu z udziałem paralotniarza doszło dzisiaj wczesnym popołudniem w Karkonoszach. 36 letni jeleniogórzanin wystartował z Kopy i wskutek najprawdopodobniej niekorzystnych warunków termicznych zdał sobie sprawę, że nie dotrze do lądowiska i był zmuszony lądować awaryjnie w Kotle Łomniczki. Na szczęście prócz urazu nogi nie odniósł żadnych obrażeń. Sam wezwał na pomoc ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR , ponieważ nie był w stanie samodzielnie zejść z gór. Ze względu na trudną dostępność miejsca użyto śmigłowca LPR z ratownikami GOPR na pokładzie. Mówi ratownik dyżurny Karkonoskiej Grupy GOPR Ryszard Jędrecki.

Dzisiejsze popołudnie było obfite w wypadki w górach. Ratownicy zwozili z okolic Chatki Górzystów kobietę która doznała urazu ręki podczas wywrotki na rowerze a kolejnym incydentem był wypadek z udziałem 4-ro letniego dziecka któremu rodzice pozwolili zjechać szlakiem ze Schroniska Pod Łabskim Szczytem. Finał był taki, że dziecko upadło i konieczna była pomoc ratowników.

#karkonosze #akcjaratunkowa #karkonoskagrupagopr #paralotniarz #awaryjnelądownie