105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2026 - niedziela Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2026 - niedziela Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
14 czerwca 2026 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1780464420

Nowa pracownia chemiczno-fizyczna dla uczniów I LO od Polskiej Miedzi

KGHM otworzył w Bolesławcu drugą pracownię KGHM LAB. Nowoczesne laboratorium chemiczno-fizyczne ma wspierać rozwój praktycznych umiejętności uczniów


Foto: Andrzej Stefańczyk/KGHM

KGHM Polska Miedź S.A. otworzył w Bolesławcu drugą pracownię w ramach programu KGHM LAB. To nowocześnie wyposażona przestrzeń do nauki chemii i fizyki, przygotowana z myślą o rozwijaniu praktycznych umiejętności uczniów. Laboratorium powstało w I Liceum Ogólnokształcącym, szkole cenionej za wysoki poziom nauczania i bardzo dobre wyniki edukacyjne. Inicjatywa jest częścią pilotażowego projektu edukacyjnego Polskiej Miedzi, którego celem jest wzmacnianie jakości kształcenia nauk ścisłych na Dolnym Śląsku

Autor: Andrzej Stefańczyk


nauka edukacja powiat bolesławiecki KGHM Polska Miedź S.A. starosta Tomasz Gabrysiak Artur Newecki rzecznik KGHM pracownia w ramach programu KGHM LAB pracownia chemiczno-fizyczna Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu sponsoring