Nad greckokatolicką cerkwią pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Legnicy ponownie stanął krzyż. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku, tuż przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, ważący blisko 40 kilogramów krzyż został skradziony i pocięty na części. Sprawcą okazał się 30-letni Beniamin W., który wspiął się na kopułę świątyni, sądząc, że krzyż wykonano ze srebra
Autor: Andrzej Stefańczyk
Legnica sprawca cerkiew grekokatolicka kradzież krzyża Legnica nowy krzyż budowa krzyża