105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2026 - niedziela Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Top20 Hip-Hop

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2026 - niedziela Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
14 czerwca 2026 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1779095700

Zła wiadomość dla wielu Wrocławian

Nie będzie można już za darmo parkować na parkingu Magnolia Park. Od czerwca 2026 będą tam nowe zasady.


Magnolia Park to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku, po latach bezpłatnego parkowania, wprowadza płatny system parkingowy, który będzie obowiązywać od 1 czerwca. Ale uwaga, 2 pierwsze godziny postoju będą nadal bezpłatne, a za każdą kolejną trzeba będzie płacić 5 zł. Ma to usprawnić system parkowania. Jak wynika z analiz, auta zostawali pod Magnolią mieszkańcy okolicznych osiedli i biurowców, a klienci mieli problem ze znalezieniem wolnego miejsca. Teraz ma to się zmienić. System będzie bezbiletowy. Kamery automatycznie sczytają numer rejestracyjny pojazdu przy wjeździe i wyjeździe, a czas postoju wraz z opłatą zostanie wyliczony na tej podstawie. Zainstalowanych będzie 8 automatów parkingowych, które zostaną rozmieszczone przy wejściach do obiektu, będą obsługiwać płatności bezgotówkowe, wybrane przy wejściach przyjmą też gotówkę. Z myślą o tych, którzy potrzebują więcej czasu, centrum przygotowało dodatkową godzinę bezpłatnego parkowania dla klientów Kina Helios i Castoramy. Jeśli ktoś będzie chciał wykupić całodobowy abonament, to za miesiąc zapłaci tu 350 zł.