Już w piątek 15 maja Bulwar Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu będzie areną największej kulinarnej imprezy pod gołym niebem w Polsce. To będzie inauguracyjny weekend Gastro Miasto, czyli festiwalu, który od lat jest jednym z najfajniejszych kulinarnych wydarzeń lata w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku na głodnych kulinarnych wrażeń i niebanalnych smaków czeka ponad 150 stoisk i 50 restauratorów z Wrocławia i innych miast Polski. Zadowolone powinny być nawet najbardziej wybredne podniebienia, bo wśród wystawców będzie krakowska restauracja z gwiazdką Michelin. Będą też debiutanci. 30 lokali będzie serwować dania po raz pierwszy. Smakoszy będą kusić smakołykami znane kulinarne osobowości — Piotr Kucharski, Mateusz Zielonka, Wiktoria Nawara i Anna Jaworska. Gastro Miasto to smaki z całego świata od wytrawnych po słodkie dzieła. Od ramenu i azjatyckich pierożków, przez street food premium, po rzemieślnicze desery, znajdą się też grillowane mięsa i świeże owoce morza. Koić zmysły będzie muzyka towarzysząca wydarzeniu, za aranżacje odpowiada klub Ciało, który zaserwuje program oparty na klubowej muzyce. W piątkowe i sobotnie wieczory będzie rozbrzmiewać silent disco, a zabawa potrwa do 2 w nocy. Na terenie festiwalu będą organizowane także koncerty na żywo i wiele innych atrakcji, o których będziemy Państwa informować.