Adrianna Szurman
Po godz. 9 rano Pod Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Mieli ze sobą transparenty i głośniki. W ten sposób popierają i solidaryzują się z szefem Konfederacji Korony Polskiej Grzegorzem Braunem. Po godz. 10.00 poseł przekazał, że pozwie prokuraturę do sądu o naruszenie dóbr osobistych. Braun musiał się dzisiaj stawić w prokuraturze w głośnej sprawie z Oleśnicy. Chodzi o wtargnięcie do szpitala podczas którego doszło do naruszenia nietykalności cielesnej lekarki Gizeli Jagielskiej. To sprawa z kwietnia ub. roku. Grzegorz Braun przyjechał do szpitala w Oleśnicy, gdzie wcześniej doszło do aborcji 9-miesięcznego płodu i próbował dokonać – jak to sam nazwał - "obywatelskiego zatrzymania" lekarki. Doszło do scysji. Dzisiaj pikietujący stoją murem za posłem podkreślając, że nagłośnił sprawę aborcji przeprowadzonej przez panią doktor. Mówią, że są za życiem, a poseł wykonywał swoją pracę.
