Foto: OSP Osiecznica
Jak już informowaliśmy, w dolnośląskich lasach z dnia na dzień robi się coraz bardziej sucho. Przykładem jest powiat bolesławiecki, gdzie podczas minionej majówki doszło do dwóch groźnych pożarów lasu – w okolicach miejscowości Kozłów oraz w okolicy Świętoszowa, gdzie spłonęło 2,5 hektara lasu, a w akcji gaśniczej brało udział 18 jednostek straży pożarnej. Jak informuje Maciej Krzak z Nadleśnictwa Bolesławiec, ściółka jest ekstremalnie sucha
Autor: Andrzej Stefańczyk
pożar Dolny Śląsk susza powiat bolesławiecki nadleśnictwo Bolesławiec pożar lasu Maciej Krzak zagrożenie pożarowe ściółka leśna