W Bolesławcu wraca temat połączenia miasta z otaczającą je gminą wiejską. Prezydent Piotr Roman zapowiada udział w tworzeniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miast Wewnętrznych – inicjatywy, którą zainicjował burmistrz Sochaczewa Daniel Janiak. Chodzi o miasta funkcjonujące w tzw. obwarzankach, czyli otoczone przez gminy wiejskie
Autor: Andrzej Stefańczyk
Bolesławiec Piotr Roman prezydent Bolesławca obwarzanek połączenie miasta i wsi połączenie gmin konsolidacja gmin