105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 czerwca 2026 - czwartek Imieniny: Barnaby, Radomiła, Feliksa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 czerwca 2026 - czwartek Imieniny: Barnaby, Radomiła, Feliksa
11 czerwca 2026 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1776934680

Bolesławiec w „obwarzanku”. Miasto chce zmian i połączenia gmin

Bolesławiec wspiera inicjatywę miast wewnętrznych i wraca do tematu połączenia z gminą wiejską


W Bolesławcu wraca temat połączenia miasta z otaczającą je gminą wiejską. Prezydent Piotr Roman zapowiada udział w tworzeniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miast Wewnętrznych – inicjatywy, którą zainicjował burmistrz Sochaczewa Daniel Janiak. Chodzi o miasta funkcjonujące w tzw. obwarzankach, czyli otoczone przez gminy wiejskie

Autor: Andrzej Stefańczyk

Bolesławiec Piotr Roman prezydent Bolesławca obwarzanek połączenie miasta i wsi połączenie gmin konsolidacja gmin