105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
19 lipca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1718712960

W piątek, 21 czerwca rusza remont ul. Jagiellońskiej

Uwaga mieszkańcy Głogowa! Na Piastowie szykują się spore utrudnienia i zmiany w organizacji w ruchu. Mamy mapę.


W piątek, w dniu zakończenia roku szkolnego rusza remont ulicy Jagiellońskiej w Głogowie. To będzie ogromna inwestycja, dlatego podzielono ją na trzy etapy. Zarówno piesi, jak i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i mieć oczy dookoła głowy, bo zmieni się organizacja ruchu. Jazda na pamięć na Piastowie nie wchodzi w grę.
Pierwszy etap prac rozpocznie się 21 czerwca, robotnicy pojawią się na odcinku od ul. Bolesława Śmiałego do połowy skrzyżowania z drogą wewnętrzną koło ul. Jagiellońskiej 24 i 49.
 W związku z tymi pracami nieprzejezdna będzie ul. Leszka Białego na wysokości numerów od 1 do 7, a na ul. Kasztelańskiej od 3 do 7 zmieni się kierunek ruchu i obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ul. Kołodzieja do ul. Jagiellońskiej. Utrudnienia będą też na  skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Kasztelańską.

Wykonawcą robót jest firma 'Ragen”. Wymieni nawierzchnię na ul. Jagiellońskiej, ułoży kostkę betonową na chodnikach i przygotuje ponad 100 miejsc postojowych, przy ulicy pojawi się także 12 nowych lamp led. Prace pochłoną 3 mln zł, z czego półtora mln zł to wsparcie z programu Polski Ład.