105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
22 czerwca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1718106120

Policja w Lubinie wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem burmistrza Chocianowa

Mężczyzna podejrzany jest o to, że kierował po wpływem alkoholu.


O sprawie szerzej pisze glogow.naszemiasto.pl  Jak informuje portal, policja zatrzymała kierowcę, który spowodował wypadek w Lubinie. Mężczyzna za kierownicą porsche, uderzył w tył auta, które stało na światłach i odjechał.

Wszystko działo się w poniedziałek ok, godziny 17.00 w centrum Lubina. Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Krupińskiego kierowca porsche, którym według ustaleń portalu jest burmistrz Chocianowa, najechał na tył mercedesa. Po krótkiej wymianie zdań  kierowców, sprawca odjechał. Okazało się jednak, że pokrzywdzony wyczuł od kierowcy porsche intensywny zapach alkoholu, dlatego wezwał policję.

 Ta po przejrzeniu kamer miejskiego monitoringu,  ustaliła gdzie pojechał sprawca. Zatrzymano go w miejscu zamieszkania, policjanci zabezpieczyli też samochód biorący udział w stłuczce. 39-latek groził policjantom, żądając odstąpienia od policyjnych czynności i znieważał wulgarnie policjantów. Odmówił też badania na zawartość alkoholu, dlatego krew  pobrano mu siłą na SORZ-e. Tomasz K. został zatrzymany  na 48 godzin. Może usłyszeć trzy zarzuty, kierowania pod wpływem alkoholu, jeśli wyniki badań faktycznie to potwierdzą, groźby pod adresem policjantów, by odstąpili od czynności i znieważenie ich.