105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
19 lipca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1717492620

Wyjątkowy Dzień Dziecka we Wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury

Podczas wernisażu wystawy prac Małgorzaty Tarachy wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze


Pierwszego czerwca obchodzimy jeden z najbardziej radosnych dni w ciągu całego roku - Dzień Dziecka. 

To właśnie tego dnia, dzięki uprzejmości dyrektora Ryszarda Sławczyńskiego we Wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury, odbyła się wystawa prac i obrazów Małgorzaty Tarachy.

"W klubie jest taka tradycja od wielu, wielu lat - były różnego rodzaju koncerty na dzień dziecka. [...] Mamy również u siebie sztuki plastyczne i w ramach tych właśnie działań dzisiaj jest wystawa młodej, dobrze zapowiadającej się adeptki sztuk plastycznych Małgorzaty Tarachy" - mówił Ryszard Sławczyński.

Przy okazji wernisażu wystawy swoje umiejętności mogli zaprezentować uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.  Wybrzmiały najróżniejsze kompozycje, począwszy od baroku i twórczości J. S. Bacha, przechodząc do klasycyzmu i W. A. Mozarta, kończąc na brzmieniach romantycznych i bardziej rodzimych - twórczości Fryderyka Chopina, czy Stanisława Moniuszki - patrona szkoły. 

"To jest dla szkoły przeżycie również wyjątkowe [...] Chcemy żeby uczniowie byli pod opieką, żeby jeszcze w ostatniej chwili dodać otuchy, żeby zdjąć odmę tremy, żeby po prostu mieli wspaniałe wspomnienia z tego dzisiejszego koncertu. " - mówiła  Aleksandra Lemiszka.

I tych wspaniałych wspomnień na pewno nie zabrakło. Osoby, które tego dnia zawitały do klubu czekała prawdziwa uczta dla duszy.

Wydarzenie z pewnością, na długi czas pozostanie w pamięci wszystkich obecnych - publiczności, pedagogów jak i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im S. Moniuszki w Jeleniej Górze.

Wystąpili: 

Maja Fulara – śpiew
Aleksandra Jakubowska – śpiew
Patryk Łasica – śpiew
Oliwier Barczyński – fortepian, harfa
Szymon Klimek – fortepian
Amelia Radyno – skrzypce
Lilianna Rafińska – śpiew, skrzypce
Michał Rychlewski – skrzypce
Kornelia Ceglińska – harfa
Anna Miro-Szymańska – harfa
Laura Iurato – flet

Krzysztof Gotartowski – fortepian (nauczyciel)

Nauczyciele uczniów - wykonawców koncertu:

Irina Oleszkiewicz - fortepian

Aleksandra Lemiszka - śpiew

Edward Sytianko - flet 

Marta Mokrzycka-Myrlak - śpiew

Ludmiła Solowiewicz - skrzypce

Wiesława Tobiasz - harfa 

Kierownictwo Artystyczne Programu:

Marta Mokrzycka-Myrlak

Aleksandra Lemiszka 

 

"Małgorzata Taracha jest wrażliwą, skromną i bardzo utalentowaną uczennicą, której umiejętności plastyczne przewyższają wymagania programowe."

"[...] Charakteryzuje ją postawa twórcza i oryginalność podczas wykonywania prac. Świadomie posługuje się różnymi środkami artystycznego wyrazu, oraz eksperymentuje z technikami. [...]"

"[...] Jej prace są zawsze estetyczne i przemyślane... "

"[...] Dbałość o szczegóły przejawia się nie tylko podczas lekcji plastyki, ale także przy prowadzeniu zeszytów przedmiotowych, zapisywaniu notatek oraz tworzeniu plakatów."

- Martyna Rozum Kozłowska 

jelenia góra uczniowie Wrocław jeleniogórzanie powiat karkonoski muzyka nauczyciele obrazy państwowa szkoła muzyczna jan sebastian bach klub muzyki i literatury muzyka klasyczna Stanisław Moniuszko Wolfgang Amadeus Mozart wystawa sztuki sztuki plastyczne Małgorzata Taracha uczta dla duszy Fryderyk chopin fortepian Ryszard Sławczyński