105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
22 czerwca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1716981780

Słynący z "betonozy" Plac Nowy Targ po 10 latach się zazielenił

Ma tu być przyjemniej i chłodniej podczas upałów. Czy nowy pomysł sprawi, że będzie lepszym miejscem na letni wypoczynek niż dotychczas?


Nie ma nic gorszego podczas upałów niż lato w mieście,  zwłaszcza tam gdzie beton, asfalt i karoserie samochodów nagrzewają się i oddają ciepło, sprawiając, że temperatura jeszcze bardziej szybuje w górę. Jednym z takich miejsc był Plac Nowy Targ we Wrocławiu, gdzie przez 10 lat od budowy podziemnego parkingu, był ogromnym betonowym obiektem, latem istna patelnia. Dzisiaj, po blisko roku od decyzji o tym, by znowu posadzić tam rośliny, miejsce powoli się zazielenia. Rozebrano kostkę i płytę i umieszczono tam podłoże, które wykorzystuje się do budowy zielonych dachów. Dzięki temu można sadzić rośliny: To ponad 27 tysięcy bylin, ponad 170 drzew, 13 tysięcy różnych traw, ponad 20 00 roślin cebulowych, rozmaite pnącza i paprocie. A żeby na dobre z mapy miasta zniknęła ta wyspa ciepła, planowana jest instalacja dużej fontanny. Wszystko jest tak pomyślane, aby nadal można było tu organizować imprezy, np. zloty food trucków. Jeśli chcecie zobaczyć, jak dzisiaj wygląda plac Nowy Targ we Wrocławiu, zajrzyjcie na naszą stronę internetową.

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu