105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
22 czerwca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1716294960

Bystre oko i węch Sambora postrachem handlarzy narkotyków

W Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy pojawił się nowy „funkcjonariusz”. Ukończył specjalny kurs i ma "dobrego nosa'' do narkotyków.


Proszę Państwa oto pies. Nie byle jaki, bo policyjny. Jak mówią jego przełożeni to funkcjonariusz na czterech łapach, który ma niezłego nosa do narkotyków. Sambor, bo tak się wabi jest sympatyczny, a policjanci mają nadzieję, że będzie także niezwykle skuteczny w namierzaniu nielegalnego towaru i pomocny w zatrzymywaniu handlarzy. Sambor z urody przypomina nieco kultowego Aleksa z popularnego serialu telewizyjnego. Sterczące uszy, niezła sylwetka, bystre oko.

Jak podkreśla Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, psy służbowe odgrywają istotną rolę w pracy Policji. Dbają o przestrzeganie ładu i porządku publicznego, ujawniają środki odurzające, a nawet materiały wybuchowe. Niektóre z nich poszukują ludzkich śladów i pomagają w odnalezieniu ludzkich zwłok. Sambor ze swoim przewodnikiem przed rozpoczęciem służby  odbył specjalistyczne szkolenie w Zakładach Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam ćwiczył posłuszeństwo, opanowanie i komunikację z panem, a także uczył się rozpoznawania zapachów różnych substancji narkotykowych i tego, jak sygnalizować to szczekaniem. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda, zajrzyjcie na nasza stronę internetową.

fot. KMP Legnica