105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1701856140

Rozmawiali jak rozładować korki na granicy polsko - niemieckiej


Burmistrzowie Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz spotkali się z szefem policji federalnej w Ludwigsdorfie, aby omówić problemy w ruchu drogowym spowodowane kontrolami granicznymi.

Tematem spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta Görlitz, były utrudnienia w ruchu drogowym, spowodowane przywróceniem kontroli granicznych na polsko-niemieckiej granicy. Nadburmistrz Octavian Ursu, burmistrz Rafał Gronicz i dyrektor Inspektoratu Policji Federalnej w Ludwigsdorfie Olaf Töteberg rozmawiali o możliwościach poprawy codziennych procedur związanych z kontrolami pojazdów, którymi pracownicy firm i zakładów działających w Europa-Mieście dojeżdżają do pracy i z pracy, aby maksymalnie ograniczyć powstawanie w Zgorzelcu korków paraliżujących ruch.  

Nadburmistrz Octavian Ursu już dziesięć dni temu sygnalizował federalnej spółce autostradowej, odpowiedzialnej za zarządzanie ruchem autostradowym, że kontrole graniczne powodują poważne utrudnienia drogowe nie tylko w Europa-Mieście Zgorzelec/Görlitz, ale też w okolicach naszych miast. Informował też, że problem ten jest szczególnie dotkliwy dla Zgorzelca, gdzie samochody jadące w kierunku granicy co pewien czas całkowicie paraliżują miasto.  Mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Znalezienie rozwiązań optymalizujących przepływ pojazdów leży w interesie dalszej dobrej współpracy  nie tylko Zgorzelca i Görlitz, ale także na obszarze wokół. Jeśli więc będzie taka potrzeba, rozmowy będą kontynuowane, aż do wypracowania rozwiązań usprawniających przekraczanie granicy.