105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1687853580

Pod uszkodzonymi schodami odnaleziono podziemia

Od kilku dni zamknięte jest boczne wejście do kościoła p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze


Od kilku dni zamknięte jest boczne wejście do kościoła p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze. To liczący ponad trzysta lat były Kościół Łaski, przed którym doszło do przechylenia się stromych schodów przed jednym z trzech wejść.

Nie byłoby nic nadzwyczajnego w tej informacji, gdyby nie fakt, że pod schodami znajduje się nieznane dotąd wejście do podziemi kościoła. Mówi proboszcz ks. Piotr Smoliński.

W kościele znane jest jedno wejście, do podziemi które łączy się z kilkoma obiektami na zewnątrz jednak odkryte to pod schodami nie było wcześniej zbadane. Tajemnica wyjaśni się podczas remontu zabytkowych schodów, być może znajdują się tam zasypane wejścia, do których nikt wcześniej nie zaglądał. Do tematu powrócimy.